المواضيع

Silinen arama geçmişi yazılım olmadan nasıl alınır?

Silinen arama geçmişi yazılım olmadan nasıl alınır?

  Android için programlar olmadan silinen arama geçmişini kurtarın

  Android kullanıcıları,  Android cihazı için otomatik olarak oluşturulan ve aşağıdaki adımlarla uygulanan yedek kopya sayesinde, çeşitli programların kullanımına başvurmadan silinen arama geçmişini geri getirebilirler:

  • ( Ayarlar'a gidin), ardından seçeneğe basın ( Hesaplar ve yedekleme).
  • ( Yedekle ve geri yükle) seçeneğine tıklayın).
  • Seçeneğe tıklayın ( Verileri geri yükle).
  • Bir seçenek belirleyin ( iphone), çağrıların ve mesajların geçmişini içerir .
  • Seçeneğe tıklayın ( Geri Yükle).

  Silinen arama geçmişinin, Google Drive'da telefon yedeklemesi yapılarak geri yüklenebileceğini belirtmekte fayda var.) veya ( Gmail), ancak herhangi bir telefon yedeklemesini geri yüklerken telefon, cihazda mevcut olan verileri silecektir ve bu nedenle, silinebileceği için kullanıcı için güncel önemli verilerin bulunmadığından emin olunmalıdır, bu nedenle bu verilerin bir kopyası alınmış.

   

  İPhone için yazılım olmadan silinen arama geçmişini kurtarın

  iPhone'un silinen arama geçmişi veya silinen herhangi bir veri, ( iTunes)  aracılığıyla cihazdan önceden alınan yedek kopyalarla kurtarılabilir .) veya ( iCloud) veya çeşitli programlar aracılığıyla, ancak program olmadan tek yolun yedek kopyayı kullanmak olduğu ortaya çıktı, çünkü kullanıcının senkronizasyonu etkinleştirmesi gerekiyor, çünkü bu yöntem cihazında senkronizasyonu yapmayanlar için işe yaramayacaktır. ve bunun için özel programlar kullanması gerekir ve aşağıdakiler dahil edilmiştir ( iTunes) aracılığıyla veri kurtarma sürecinde gerekli adımlar .) و( iCloud).

   

  iTunes yedeklemenizi kullanın

  iTunes kullanılabilir) silinen arama geçmişini geri almak için, ancak iPhone genellikle otomatik yedeklemeyi iCloud tarafından gerçekleştirdiğinden bu, cihazın yedek bir kopyasını gerektirir.Ancak yer açtığınızda ( iCloud) veya bir kişi otomatik kopyaya güvenmeden telefonunun yedeğini aldığından emin olmak istediğinde ( iTunes'a başvurabilir.)) ve silinen arama geçmişi ( iTunes kullanılarak kurtarılır)) aşağıdaki adımlarla:

  • Öncelikle kullanıcının ( iTunes) kullanarak daha önce bir iPhone yedeklemesi yapmış olması gerekir.), Mac veya Windows sistemine sahip bir bilgisayar ( PC veya Mac) aracılığıyla).
  • iPhone'unuzu yedeklemenin saklandığı bilgisayara bağlayın, ardından iTunes'u açın) bilgisayarda otomatik veya manuel olarak.
  • Ekranın sol üst köşesinde bulunan iPhone simgesine tıklayın.
  • Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneğine tıklayın).
  • Bu seçeneğe tıkladığınızda, bu yedekleme tarihinde depolanan tüm telefon verileri iPhone'a geri yüklenecek ve cihazdaki tüm veriler şu anda silinecektir, bu nedenle istediğiniz yedeklemenin bir kopyasını almanız gerekir. Verileri kaybetme korkusuyla.
  • İPhone'un yedekleme işlemini tamamlaması için gereken süre, yedeklemenin boyutuna bağlıdır.Tamamlandıktan sonra telefonun bilgisayarla bağlantısı kesilebilir, arama kaydı açılabilir ve istenen arama kaydı görünecektir.

  iCloud yedeklemesini kullanma

  Bu, iPhone için silinen arama geçmişini kurtarmanın en kolay ve en hızlı yoludur, ancak önceden bir iCloud yedeklemesi gerektirir.Bunun için gerekli adımlar şu şekildedir:

  • iPhone'da ayarlar menüsüne gidin ve ( profil) tuşuna basın.) listenin en üstünde bulunur.
  • iCloud'a tıklayın), ardından seçenek ( Depolamayı Yönet), ardından seçenek ( Yedeklemeler).
  • Daha sonra kullanıcıya cihaza ait yedeklemelerin listesini gösteren bir ekran açılacak ve listedeki herhangi bir seçeneğe tıklandığında kullanıcıya bu seçenek için yapılan son yedeklemenin tarihi gösterilecektir.
  • Uygun tarihe sahip bir yedekleme seçerken, iPhone'daki tüm bilgilerin otomatik olarak silineceğini ve yedeklemeden o tarihteki bilgilerle değiştirileceğini unutmamalısınız, bu nedenle saklamak istediğiniz dosyaların bir kopyasını almaya dikkat edin. onları kaybetme korkusu.
  • Uygun bir yedekleme tarihi seçerken ve seçeneği etkinleştirmeden önce, sıfırlama seçeneği aracılığıyla telefonu sıfırlamanız gerekir.) telefondaki tüm verileri siler.
  • Telefonu sıfırlamak için ( Genel) seçeneğine gitmelisiniz.), sonra ( Sıfırla), ardından seçenek ( Tüm İçeriği ve Ayarları Sil).
  • Sıfırlama işlemi bittiğinde iCloud yedeklemesinden geri yükle seçeneğine dokununYedekleme ( iCloud yedeklemesinden geri yükleme) ve hedef çağrı geçmişini içeren hedef kopyalama tarihini seçer.

  İster Android cihazında ister iPhone'da silinen arama geçmişini geri yüklemek için kullanıcının izleyebileceği birkaç yöntem vardır, ancak bu yöntemler esas olarak cihazın yedek kopyasının daha erken bir zamanda saklanmasına bağlıdır ve Kullanıcı, silinen arama geçmişini elde etmek için önceki bir yedeği geri yüklemeye çalışırsa, mevcut telefon verilerini kaybedeceğini, dolayısıyla kaybolmayı önlemek için mevcut verilerin bir kopyasını aldığınızdan emin olmanız gerektiğini unutmayın.

  تعليقات
  ليست هناك تعليقات
  إرسال تعليق   وضع القراءة :
   حجم الخط
   +
   16
   -
   تباعد السطور
   +
   2
   -