المواضيع

Uszkodzenie telefonu komórkowego u ludzi

Uszkodzenie telefonu komórkowego u ludzi

Poniżej przedstawiono najważniejsze szkody, jakie długotrwałe używanie telefonów komórkowych wywiera na zdrowie człowieka :

 

Powoduje bóle głowy i migreny

Ból głowy to jeden z najczęstszych skutków ubocznych długotrwałego korzystania z telefonu komórkowego. Im dłużej jest używany, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia bólów głowy i migreny. Istnieje ścisła korelacja między liczbą godzin spędzonych przez osobę przy telefonie a częstotliwością bólów głowy, a objawy zwykle pojawiają się natychmiast po użyciu, oraz ryzyko bólów głowy można zmniejszyć, robiąc krótkie i częste przerwy. Od czasu do czasu lub spacerując lub rozciągając szyję, ramiona i plecy podczas długotrwałego korzystania z telefonu, ale jeśli ból głowy się nasili, oczy mogą być trochę zamknięty, a oddech spokojny i głęboki, co może zmniejszyć jego nasilenie.

 

Wpływa na oczy

Telefon komórkowy wpływa również na oczy, a poniżej przedstawiono najbardziej widoczne uszkodzenia spowodowane promieniowaniem mobilnym oka :

 • Zmęczenie oczu: długotrwałe wpatrywanie się w ekran cyfrowy przy dużej jasności prowadzi do zmęczenia oczu i wyczerpania po dłuższym czasie.
 • Suchość oczu: długotrwałe wpatrywanie się w ekran prowadzi do utraty wilgoci w oku, a co za tym idzie do wysuszenia, co z kolei prowadzi do swędzenia i dyskomfortu.
 • Długotrwałe uszkodzenie oczu: tak jak wpatrywanie się w ekrany prowadzi do problemów z oczami w krótkim okresie, tak w dłuższej perspektywie prowadzi również do innych skutków, w tym; Krótkowzroczność.

 

Powoduje ból szyi i pleców

Podczas korzystania z telefonu komórkowego kręgosłup narażony jest na obciążenia, gdyż wiąże się to z koniecznością zbliżenia twarzy do urządzenia, tak aby plecy wygięły się w krzywiznę, ramiona wygięły się do wewnątrz, a głowa pochyliła do przodu, a taka pozycja prowadzi do bólów mięśni i poważnych ból pleców i szyi utrzymujący się w tej pozycji przez dłuższy czas może powodować wczesną osteoporozę.

 

Zwiększa liczbę wypadków

Z wielu ostatnich raportów wynika, że ​​korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy po ulicach stanowi źródło zagrożenia i wpływa na bezpieczeństwo kierowcy ,  a badania wykazały także, że ryzyko wypadków drogowych wzrasta 3-4-krotnie podczas korzystania z telefonu. podczas jazdy, czy to używając jednej, czy obu rąk., gdyż używanie go w czasie jazdy powoduje rozproszenie uwagi,  a to wymaga od kierowcy zachowania dużej ostrożności podczas jazdy, gdyż czynniki odwrócenia uwagi lub odwrócenia uwagi, choćby na chwilę, mogą doprowadzić do wypadku .

 

Wskazówki dotyczące korzystania z telefonu komórkowego, aby zmniejszyć jego uszkodzenia

Poniżej znajdują się najważniejsze wskazówki, których należy przestrzegać podczas korzystania z telefonu komórkowego, aby ograniczyć potencjalne uszkodzenia podczas jego używania:

 • Zmniejsz jasność ekranu telefonu podczas jego używania.
 • Dostosuj rozmiar czcionki używanej w telefonie, aby nie męczyć oczu.
 • Upewnij się, że siedzisz prawidłowo, siedząc z oparciem.
 • Zrób sobie przerwę, gdy poczujesz napięcie lub zmęczenie dłoni lub palców.
 • Zamiast trzymać telefon przy uchu, rozmawiaj przez głośnik.

 

Wniosek

Długotrwałe używanie telefonu komórkowego prowadzi do wielu uszkodzeń i skutków zdrowotnych, m.in.: bólów głowy, karku i pleców, wpływu na oczy, a także zwiększa odsetek wypadków, co wymaga stosowania się do kilku wskazówek które redukują te efekty, w tym: zmniejszenie jasności ekranu, prawidłowe siedzenie itp., w celu ograniczenia ewentualnych skutków nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych. 

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -