المواضيع

Używa drukarki termicznej 

Używa drukarki termicznej

Wiele drukarzy stosuje różne techniki drukowania słów i obrazów na papierze, a jedną z tych technologii jest druk termiczny, który wykorzystuje ciepło do przenoszenia atramentu na papier lub do zmiany koloru samego papieru.Ten rodzaj druku ma wiele zastosowań, a najważniejsze z nich są wymienione w następujący sposób: 


Wyciągi z bankomatu 

Wszystkie bankomaty korzystają z druku termicznego do drukowania paragonów papierowych ze względu na korzyści, jakie zapewnia, takie jak przejrzystość papieru, dokładność i szybkość drukowania, niski poziom hałasu i hałasu podczas drukowania, a także rezygnacja z tradycyjnego atramentu, co oznacza niższe koszty drukowania, szczególnie w banki. 

    

Potwierdzenia z punktów sprzedaży i automatów kredytowych 

Podobnie jak bankomaty, bankomaty wykorzystują drukarkę termiczną do drukowania paragonów papierowych, ponieważ do drukowania nie używa się zwykłego atramentu, co zwiększa trwałość papieru i umożliwia jego późniejsze sprawdzenie.


Dokumentacja szpitalna 

Druk termiczny przy użyciu tego typu drukarek zapewnia wysoką rozdzielczość aparatów EKG i USG, potrzebną profesjonalistom i lekarzom do prawidłowego diagnozowania chorób.Mała smuga atramentu na papierze może otworzyć drogę do błędnej diagnozy i tym samym przepisania niewłaściwego leku. 


bilety 

Firmy i branże, które w swojej pracy wymagają drukowania dużej ilości wyraźnych nakładów o wysokiej jakości, potrzebują drukarek termicznych zamiast tradycyjnych, zwłaszcza na stacjach biletowych, centrach rozrywki i kinach ze względu na ich zdolność do tworzenia wyraźnego tekstu i obrazów, które są łatwe do zeskanowania. 


Etykiety wysyłkowe 

Firmy spedycyjne i centra logistyczne stosują druk termiczny etykiet wysyłkowych w celu śledzenia i obsługi przesyłek oraz zapewnienia, że ​​podczas wysyłki nie wystąpią żadne błędy ani przeszkody ze względu na wysoką jakość wydruków.


faksy 

Faksy mogą być przestarzałe, ale nadal istnieją i umożliwiają drukowanie wielu dokumentów i pism przy użyciu technologii druku termicznego w wielu firmach i urzędach.


Publikacje techniczne 

Drukarki termiczne są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w przemyśle produkcyjnym, przemyśle farmaceutycznym i wielu innych, do drukowania wydruków i zdjęć w doskonałej jakości i wysokiej rozdzielczości oraz do tworzenia trwałych i dokładnych dokumentów technicznych.


Definicja drukarki termicznej 

Drukarka termiczna wykorzystuje ciepło do przeniesienia stałego atramentu na papier w celu utworzenia wymaganego obrazu na kartonach przeznaczonych dla firm przemysłowych. Można ją również zdefiniować jako rodzaj drukarki, która wykorzystuje materiały wrażliwe na ciepło do drukowania papieru i napisów zamiast lasera lub tradycyjnego atramentu z wysoką jakością i dużą dokładnością. 


Rodzaje drukarek termicznych 

Istnieją dwa główne typy drukarek termicznych; Pierwsza jest w kolorach czarno-białych i jest barwiona za pomocą rzędu elektrycznych elementów grzejnych, które wyczuwają gorący element i z łatwością malują go na czarno, natomiast druga jest wielokolorowa i zawiera pasek zawierający 4 kolorowe płytki z atramentem, w których ciepło zamienia stały atrament w gaz, który z kolei przylega do papieru, tworząc obrazy Wysokiej jakości fotografia z niezwykłą dokładnością.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -