المواضيع

Wady technologii dla gospodarki 

Negatywne skutki postępu technologicznego w ogóle na gospodarkę można zidentyfikować w następujący sposób: 

Wady technologii dla gospodarki

Utrata pracy 

Jest to uważane za jedną z wad technologii i prawdopodobnie najbardziej efektywną jest utrata miejsc pracy. Pracodawcy na całym świecie w dalszym ciągu dążą do obniżenia kosztów produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu swoich zysków. Postęp technologii oferuje rozwiązanie do tego przedsięwzięcia poprzez technologię zastępowania pracy. 

Bankomaty zastępują kasjerów bankowych, a automatyczne kioski linii lotniczych zastępują agentów biletowych.W rezultacie wiele stanowisk pracy zostaje zwolnionych, ponieważ technologia zmniejsza lub zastępuje zapotrzebowanie na zasoby ludzkie.


kryminał 

Kolejną wadą związaną ze stosowaniem technologii jest zwiększona przestępczość w miejscu pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o niewłaściwe wykorzystanie technologii komputerowej do popełniania przestępstw, takich jak włamania do Internetu i kradzież pieniędzy poprzez nielegalny dostęp do numerów kart kredytowych. 

Naruszanie prywatności pracowników ma miejsce również w miejscu pracy za pośrednictwem technologii komputerowej Kradzież danych osobowych i danych z dysków twardych komputerów w celu nielegalnego zysku lub manipulacji to kolejne przestępstwo, które zyskało na popularności w związku ze stosowaniem technologii w miejscu pracy. 


Bezrobocie 

Bezrobocie występuje wśród pracowników, którzy nie posiadają kwalifikacji w stosunku do wymagań pracy związanych z rozwojem technologicznym, ponieważ charakter konsumencki w wyniku intensywnej konkurencji w dobie globalizacji doprowadzi również do narodzin pokolenia, które moralnie cierpi z powodu pogorszenia się sytuacji konsumenckiej .


Oszustwo przy zakupie produktu 

Oszustwo przy zakupie towaru lub produktu w procesie kupna i sprzedaży przez Internet może zaszkodzić niektórym stronom, oprócz strachu, który pojawia się, jeśli płatność nie zostanie wysłana lub nie otrzymana, lub towar nie zostanie wysłany, a nawet wysłany towar ale nie otrzymał.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -