المواضيع

Wady technologii w medycynie 

Wady technologii w medycynie

Pomimo wielu zalet technologii w różnych dziedzinach życia, a w szczególności w medycynie, istnieją pewne wady, które opisano poniżej, w odniesieniu do możliwości znalezienia rozwiązań dla niektórych z nich: 


Wysoki koszt leczenia 

Jedną z wad technologii w medycynie jest jej wysoki koszt, gdyż pomimo poprawy poziomu opieki zdrowotnej, zwiększyła ona ponoszone przez nią koszty, a wiadomo, że niektórzy pacjenci są biedni i trudno im płacić koszty leczenia.


Możliwe fałszywe ustalenia medyczne 

Urządzenia technologiczne czasami dają błędne lub niedokładne wyniki, przez co lekarz na ich podstawie stawia błędną diagnozę, co może zagrozić życiu pacjenta, co jest uważane za jedną z najpoważniejszych wad techniki medycznej dla pacjentów. 


Trudność naprawy urządzeń technologicznych 

Narzędzia technologiczne stosowane w przychodni czy szpitalu wykonują programiści i inżynierowie; Dlatego też, gdy w którymś z nich pojawi się usterka, jedynie doświadczone osoby będą w stanie ją naprawić, a proces naprawy zajmuje dużo czasu. 


Ograniczona empatia w interakcji pacjent-lekarz 

Chociaż technologia pozwala pracownikom służby zdrowia na kontakt z pacjentami nawet wtedy, gdy nie spotykają się twarzą w twarz, co oznacza zapewnienie stałego planu leczenia, a nie jednorazowej konsultacji, w metodzie tej nieco brakuje ludzkiego aspektu leczenia w postaci empatia opiekuna wobec pacjentów w wyniku widzenia ich i fizycznego przebywania razem. 


Brak umiejętności korzystania z technologii przez niektórych pacjentów 

Poleganie na technologii głównie w szpitalach utrudniłoby osobom, które nie mają wystarczających umiejętności, korzystanie z technologii i radzenie sobie z nią, zwłaszcza w przypadku pacjentów starszych i bardzo słabych. Co powoduje, że gubią się lub są zdezorientowane i nie stosują leczenia lub nie realizują pełnego planu leczenia tak, jak powinno.


Wyciekły dane medyczne 

Zastosowanie technologii w medycynie oznacza poleganie na niej od diagnozy do leczenia, a przede wszystkim polega na rejestrowaniu danych pacjenta i pomimo ogromnych korzyści, jakie niosą w tej dziedzinie, dane czy zapisy elektroniczne są narażone na kradzież za pośrednictwem Internetu przez osoby trzecie strona powiązana ze złośliwymi stronami, celowo lub przez przypadkowy wyciek, istnieją jednak systemy zgłaszania incydentów elektronicznych, systemy te są połączone z siecią i umożliwiają uczestniczącym w nich świadczeniodawcom dobrowolne zgłaszanie wszelkich napotkanych incydentów tego rodzaju .


Tymczasowo wyłącz urządzenia technologiczne 

Wiele urządzeń technologicznych, takich jak elektroniczna dokumentacja zdrowia i medyczne wideokonferencje, działa poprzez Internet, oprócz terapeutycznych urządzeń medycznych, które działają na energię elektryczną, więc awaria któregokolwiek z nich spowodowana warunkami atmosferycznymi, problemami komunikacyjnymi lub wystąpieniem jakichkolwiek czynników naturalnych katastrofy lub inne rzeczy, które nie mogą mieć miejsca. Zachowanie może zaszkodzić niektórym pacjentom.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -