المواضيع

Yapay zekanın hukuk alanındaki en önemli uygulamaları

Yapay zekanın hukuk alanındaki en önemli uygulamaları

Yapay zekanın hukuk alanındaki en önemli uygulamaları

Yapay zeka uygulamalarının hukuk alanında önemli bir rol oynaması, monoton hukuki iş süreçlerini kolaylaştırarak hem avukatlara hem de müvekkillere olumlu yansımış olup, önümüzdeki yıllarda da hukuk ve teknoloji alanlarının örtüşmeye devam edeceğine inanılmaktadır. daha iyi sonuçlar elde edin.

Yapay zekanın hukuk alanındaki uygulamalarının halen gelişme aşamasında olduğu ve halen birçok zorlukla karşı karşıya olduğu söylenebilir ve yapay zekanın hukuk alanındaki en önemli uygulamaları arasında şunlar yer almaktadır:


Sözleşme incelemesi

•  Sözleşmeler, ne kadar basit olursa olsun, her türlü ticari işlemin ayrılmaz bir parçası olduğundan, tüm ekonomik sistem sözleşmeler ve sözleşmelere bağlılık üzerine kuruludur.Avukatlar ayrıca belge kontrollerine müdahale eder ve sözleşmeleri tekrar tekrar ve zaman alıcı bir şekilde inceler. bu da anlaşmaları engeller ve istenen kar ve hedeflere ulaşılmasını geciktirir.

•  Anlaşmalardaki detayların çokluğundan dolayı avukat da bazı hatalar yapabiliyor, bu nedenle otomasyon sayesinde emek tasarrufu sağlayan ve beklenen hataları azaltan yöntemlere başvurmak, yapay zekaya güvenerek sürecin otomatik ve sorunsuz hale getirilmesi gerekiyordu. Sözleşmeleri inceleyecek ve kabul veya reddin tüm yönlerini güvence altına alacak donanıma sahip sistemler.

•  Sözleşme inceleme süreçlerinde insanın rolünün tamamen göz ardı edilemeyeceği, çünkü çıktıların denetimsel incelemesi ve nihai kararların sunulması yoluyla buna katkıda bulunulması gerektiği dikkate alınmalıdır. Yapay zekaya tamamen güvenmek gelecekte mümkün olabilir, ancak şu anda güvenilir kabul edilmiyor.


Sözleşme analizi

•  Sözleşmenin uygun adımlarla uygulanmasını sağlamak için imzalanma aşamasından sonra denetlenmelidir ancak denetim süreçleri, özellikle şirketin aynı anda çok sayıda tarafla iş yapması durumunda zaman zaman zor ve yorucu olabiliyor. Veri olaylarının genel olarak kurumsal sözleşmelerin niteliğine göre değerlendirilmesi konusunda çalışan özel platform ve programların geliştirilmesi gerekliydi.

•  Sözleşme analizi ile ilgili yapay zeka programları, satın almalara izin vermedeki etkin rolün yanı sıra, şirketlerdeki satış departmanlarının kalıcı olarak tutulması ve sözleşmelerin yenilenmesi için uygun zamanın bilinmesi konusunda sürekli bilgilendirilmesi gibi birçok hizmet sağlar; bu da en iyi fırsatların değerlendirilmesine olanak tanır. Devam eden sözleşmelerin takibi ve gerekli düzenlemelerin yapılması.


Yaklaşan davaların sonucunu tahmin edin

•  Yapay zeka, makine öğrenimi modellerinin geliştirilmesi ve teknoloji ile gerçek gerçeklik arasındaki entegrasyon yoluyla yaklaşan dava vakalarını önceden tahmin edebilir. Birçok şirket ve tüzel kişi, dava sayısını azaltmanın yanı sıra uzlaşma müzakere süreçlerini hızlandırmak amacıyla bu yöntemi benimser. mahkemelere devredildi.


yasal Araştırma

•  Hukuki araştırma genel olarak bir davaya doğrudan ilişkin çeşitli yasa ve görüşlerin bir araya getirilmesini amaçlayan süreç olarak tanımlanmakta ve bu konu bazen zor ve karmaşık olduğundan güncel vakalara benzer davaların aranmasında yapay zekaya güvenmek gerekmekteydi. durumda çok kolay.

•  Sunulan davaya uygun, güvenilir kaynakları içeren en iyi sonuçları sağlayacak arama algoritmalarının geliştirilmesi yoluyla avukatların internetteki devasa hukuki veri tabanlarına erişimini kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.


Tahmine dayalı kodlama

•  Tahmine dayalı kodlama teorisine bazen tahmine dayalı işleme denir ve bu, insan duyularının işlevinin önceki dahili tahminleri yargılamakla sınırlı olduğu anlamına gelir.

•  Tahmine dayalı kodlama, hukuk endüstrisinin aynı zamanda gelişmiş ve kısıtlayıcı olan, elektronik açıklamaların geleneksel yöntemlere kıyasla hızlı bir şekilde gerçekleştirilebildiği bir yönüdür ve tahmine dayalı kodlamanın tamamı, avukatlar tarafından değiştirilen ve bulmak için danışılan bir sınıflandırma algoritmasına dayanmaktadır. Açıklama amacıyla uygun belgeyi yayınlayın.


Chatbotlar (avukatlar)

•  Hukuki yardım ve tavsiye almak için yapay zekaya ve robotlara güvenilebilir ve bu tür hizmetlerde çok kolay bir şekilde iyi sonuçlar elde edilebilir ve avukatlar konusunda uzmanlaşmış robot, genel olarak geleneksel bir avukattan beklenen tüm görevleri otomatik olarak yerine getirir.

•  Yapay zeka, avukatların yasal davaları tahmin edebilmesi için sohbet hizmetleri sunma becerisine ek olarak, bireylerin İnternet üzerinden uzaktan hızlı ve bağımsız bir deneyim elde etmelerini sağlar ve ayrıca belge oluşturma, müşteri faturaları hazırlama ve diğer becerilere de sahiptirler. Hızlı bir şekilde yürütülen güvenilir görevler.


Durum tespiti prosedürlerini hızlandırın

•  Durum tespiti prosedürlerinin gerekli temel bilgileri ortaya çıkarması uzun zaman aldığından hukukçuların işi saatler tüketmektedir, bu nedenle yapay zeka platformları ve programları üzerinden çalışma eğilimi, harcanan zaman kaybının azaltılmasına katkıda bulunacak bir çözüm olabilir. süreci hızlandırmak için.

•  Durum tespiti prosedürlerinde yapay zekanın kullanılması, daha önceki hukuki davalardaki verilerin kalıcı olarak doğrulanmasının yanı sıra, halihazırda mevcut olan sayıların ve verilerin doğrulanmasına katkıda bulunur.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -