المواضيع

Z jakich elementów składa się system informatyczny?

Z jakich elementów składa się system informatyczny?

Z jakich elementów składa się system informatyczny?

Na elementy systemu informatycznego można spojrzeć następująco: 


Sprzęt i sieci

To wszystkie urządzenia w systemie informatycznym, takie jak komputery i ich urządzenia peryferyjne, takie jak klawiatury, dyski, routery czy smartfony, gdzie urządzenia te odbierają i przesyłają informacje przy obecności Internetu.


oprogramowanie

Systemy informatyczne zawierają różnorodne oprogramowanie, przy czym oprogramowanie to dzieli się na dwa typy: oprogramowanie systemowe, czyli oprogramowanie pomagające zarządzać urządzeniami, plikami i innymi programami, oraz drugi typ to oprogramowanie aplikacyjne, które specjalizuje się w realizacji określonego zadania. zadania i jest to powszechny sposób radzenia sobie z systemami informacyjnymi, takimi jak programy do arkuszy kalkulacyjnych i kreatory.Teksty, programy księgowe, projektowanie i inne.

 

Telekomunikacja

Jest to narzędzie, które łączy i łączy urządzenia ze sobą w celu utworzenia sieci systemu, a połączenia mogą odbywać się albo za pomocą przewodów, takich jak światłowody lub kable, albo za pomocą komunikacji bezprzewodowej, takiej jak sieć (wifi), a sieci są dzieli się na sieci lokalne i sieci rozległe w zależności od obszaru, na którym się znajdują. Internet można również traktować jako sieć sieci.


Bazy danych i sklepy

Jest to podstawowy materiał i najważniejsza część systemów.Jest to grupa powiązanych ze sobą danych, które są przechowywane w sposób chroniony przed nieuprawnioną ingerencją.Bazy danych i hurtownie danych zyskały na znaczeniu w systemach informatycznych wraz z pojawieniem się koncepcja „dużych zbiorów danych”.


HR

To ludzie, którzy obsługują i zarządzają systemem oraz przestrzegają procedur, które przekształcają wiedzę w ogromne bazy danych i hurtownie danych. W systemie znajdują się także programiści, operatorzy wprowadzania danych, projektanci, analitycy biznesowi, urzędnicy ds. bezpieczeństwa informacji i inni. Wszyscy pracownicy muszą zostać przeszkoleni w zakresie maksymalnego wykorzystania możliwości systemu informatycznego.


Obszary wymagające systemu informatycznego

Technologia informacyjna stała się jednym z najważniejszych systemów, które wchodzą do naszego systemu życiowego, dlatego uzależniliśmy się od niej w wielu sprawach i obszarach naszego życia, a następujące obszary potrzebują w nich silnego systemu informatycznego:


Pole Edukacji

Nowoczesna technologia przyczyniła się do rozwoju dziedziny edukacji oraz umożliwiła szerzenie wiedzy i edukacji za pośrednictwem Internetu w łatwy i wizualny sposób. Środki komunikacji przyczyniły się do przekazywania informacji i wiedzy pomimo odległości między społeczeństwami. Pomogły także w rozpowszechnianiu i przekazywaniu języków, wiedzy i różnych kultur społeczeństw w odrębnych ramach edukacyjnych.


dziedzinie handlu elektronicznego

Za jego pośrednictwem produkty i zasoby są wprowadzane na rynek i prezentowane, a systemy informatyczne pomagają łączyć dostawcę, konsumenta i producenta, a firmy uzyskują dzięki temu systemowi zysk finansowy, ponieważ charakteryzuje się on efektywnym i wyrazistym procesem zakupowym.


Dziedzina medycyny i zdrowia

Technologia informacyjna zapewnia wszelkie bazy danych o chorobach i pacjentach oraz badania nad chorobami, dostarcza wszelkich nowych informacji z zakresu medycyny i zdrowia, dostarcza informacji o systemach leczenia, przyczynia się także do wymiany wiedzy pomiędzy ośrodkami medycznymi na całym świecie.


Dziedzina kultury i mediów

Systemy informatyczne przyczyniają się do rozwoju kultur różnych społeczeństw i narodów, a rozwój ten nastąpił od początków wynalezienia papieru i upowszechnienia druku i książki później, aż do pojawienia się Internetu oraz ułatwił i przyspieszył rozpowszechnianie kultur , a Internet przyczynił się do rozpowszechniania kultur na różne sposoby i za pomocą środków, zarówno dźwiękowych, wizualnych, jak i czytanych

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -