المواضيع

Zalety i wady transformacji cyfrowej

Zalety i wady transformacji cyfrowej

Zalety transformacji cyfrowej

Zalety transformacji cyfrowej

 Transformację cyfrową definiuje się jako włączenie technologii cyfrowej do wszystkich przedsiębiorstw, co zmienia sposób interakcji organizacji z klientami oraz usprawnia procesy wewnętrzne w organizacji, czyniąc je bardziej wydajnymi.Proces transformacji cyfrowej ma wiele zalet w biznesie i codziennym życiu osobistym, najważniejsze z nich to:


Zwiększ konkurencyjność w pracy

Technologia zwiększy elastyczność, wydajność i produktywność w pracy, a co za tym idzie, zwiększy inwestycje, a im częściej firma wdraża nowe technologie, tym wyższa jest jej wiodąca pozycja na rynku i będzie większa konkurencja między firmami. 


Zwiększ produktywność pracowników 

Transformacja cyfrowa pomaga pracownikom w pracy, dzięki czemu dostęp do informacji staje się łatwiejszy, np. korzystanie z programów księgowych i biurowych, co daje im możliwość wykorzystania ich potencjału, zwiększając tym samym ich produktywność o 25% i poprawiając wydajność firmy cały. 


Lepsza obsługa klienta 

Procesy transformacji cyfrowej pozwalają lepiej spełniać potrzeby klientów, np. korzystanie ze stron internetowych i aplikacji internetowych podczas zakupów, ułatwiając klientom korzystanie z platform cyfrowych firmy i łatwiej je obsługiwać. 


Łatwy dostęp do informacji 

Transformacja cyfrowa pozwala na łatwe i łatwe pozyskiwanie informacji. Dostęp do książek, filmów i innych informacji jest możliwy bez żadnych problemów, po prostu poprzez dostęp do Internetu. 


Postęp automatyzacji 

- Transformacja cyfrowa umożliwia proces automatyzacji maszyn, co ma pozytywny wpływ na pracownika i klienta poprzez: 

- Automatyzacja maszyn pozwala na łatwe zdalne sterowanie przez Internet, co prowadzi do zmniejszenia ryzyka i wypadków, które mogą spotkać pracownika w pracy. 

- Poprawa i wzrost wydajności produktu oraz niższa cena. 

- Pomaga klientom ułatwić obsługę bez konieczności korzystania z pośrednika, np. rezerwację lotów bezpośrednio z Internetu. 


przemysł rozrywkowy 

Transformacja cyfrowa obejmuje zwiększenie rozrywki dla ludzi, możliwe jest, że jednym kliknięciem uzyskają dostęp do swoich filmów i programów telewizyjnych.


oszczędność czasu 

Technologia cyfrowa oszczędza czas na wiele sposobów, w tym: 

- Usługi płatnicze i bankowe kartą kredytową łatwo i wygodnie. 

Zautomatyzowane prowadzenie samochodu. 

- Skonsultuj się z lekarzem i podejmij krytyczne decyzje. 


Wady transformacji cyfrowej 

Transformacja cyfrowa ma wady, z których najważniejsze to: 


Ochrona danych 

Czasami trudno jest zabezpieczyć informacje i dane o osobach i organizacjach przed włamaniem przez przestępców, terrorystów lub konkurencję biznesową. 


obawy dotyczące prywatności 

Uzyskanie prywatności w procesie transformacji cyfrowej stało się bardzo trudne, ponieważ dane można łatwo ukraść lub sprzedać, a kamery cyfrowe są wszędzie i monitorują każdy ruch w miejscach publicznych. 


separacja społeczna 

Skłonność ludzi do serwisów społecznościowych prowadzi do zwiększonej izolacji i dystansu od świata realnego, co powoduje depresję i wzrost chorób psychicznych. 


Niepewność pracy 

Dramatyczne zmiany w technologii powodują niepewność zatrudnienia, możliwe jest, że technologia zastępuje człowieka w wielu zadaniach i zwiększa liczbę osób pracujących w domu, co zmniejsza bezpieczeństwo pracy. 


Zwiększone ciśnienie robocze 

Pracownik otrzymuje dużo pracy, obejmującej zarządzanie danymi, e-mailami i analizowanie dużej ilości danych, co zwiększa presję i wysiłek nałożony na pracowników, a oni mają mniej czasu. 


wiek urządzeń technologicznych 

Negatywnie wpływają na: 

Systemy cyfrowe mają stosunkowo krótką żywotność, przez co technolodzy pracują dzień i noc, aby zapewnić ich aktualność. 

- Zwiększenie kosztów dla użytkowników, ponieważ po kilku latach muszą zaktualizować swoje urządzenia, a wersja dla użytkownika staje się przestarzała i niekompatybilna z nowymi systemami. 

- Brak trwałości i wydajności, ponieważ stare urządzenia stają się bezużyteczne.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -