المواضيع

Zalety stosowania światłowodów

Zalety stosowania światłowodów

Zalety stosowania światłowodów

Kable światłowodowe służą do wydajnego i szybkiego przesyłania danych i stały się bardzo niezawodne, ponieważ oferują wiele zalet, w tym:


Obsługa bardzo wysokich poziomów przepustowości

W przypadku Internetu przepustowość to termin oznaczający maksymalną ilość danych, które można przesłać z jednego punktu do drugiego przez sieć, a jeśli chodzi o przepustowość, nie ma obecnie lepszej technologii niż światłowód, ponieważ zapewnia większą przepustowość dla większej transmisji danych za pomocą kabli miedzianych.


Popraw czas reakcji

Sieć światłowodowa eliminuje wiele problemów, z którymi borykają się użytkownicy w przypadku innych typów sieci, takich jak problemy z opóźnieniami, zwłaszcza podczas pobierania filmów, oglądania treści w wysokiej rozdzielczości lub podczas przesyłania dużych plików do usług przechowywania w chmurze.

W przypadku światłowodów czas reakcji drastycznie się skraca, co oznacza, że ​​pliki można szybciej pobierać i przesyłać do i z Internetu, a także zapewniać szybszy dostęp do zasobów w sieci, a światłowód może przesyłać dane przez oceany na duże odległości bez zakłóceń i opóźnień.


Bezpieczny sposób przesyłania danych

Kable światłowodowe nie emitują żadnych sygnałów, a to oznacza, że ​​próba przechwycenia przesyłanych nimi danych jest bardzo trudna, a ponieważ sygnał przesyłany tymi kablami znajduje się w samym światłowodzie, dostęp do niego musi być od końca kabla, a przy próbie jego przecięcia w celu przechwycenia sygnału sieć zostanie zakłócona i wszyscy będą wiedzieć, że jest problem.


Wytrzymują zmiany wody i temperatury

Na kable światłowodowe nie mają wpływu zmiany temperatury, zła pogoda czy wilgotność, a jeśli zetknie się z nimi woda deszczowa, połączenie będzie kontynuowane normalnie. Elementy metalowe.

Ponieważ światłowody wytrzymują różne i trudne warunki atmosferyczne, co czyni je idealnymi do stosowania w trudnych warunkach, na duże odległości, w zastosowaniach przemysłowych.Od wielu lat są również wykorzystywane do przesyłania danych pomiędzy kontynentami poprzez rozciąganie ich na dnie oceanu.


Odporność na zakłócenia elektromagnetyczne

Ułożenie wielu kabli przenoszących sygnał elektroniczny blisko siebie może prowadzić do zakłóceń pomiędzy przenoszonymi przez nie sygnałami, a co za tym idzie, powodować problemy z wydajnością i czasami przerwy w transmisji danych pomiędzy punktami sieci.

Jeśli chodzi o światłowody, nie wytwarzają one żadnych zakłóceń elektromagnetycznych, dlatego dużą ich grupę można prowadzić blisko siebie, a także można je rozciągać obok urządzeń przemysłowych i urządzeń elektronicznych bez obawy o wystąpienie między nimi zakłóceń elektromagnetycznych.


Jego średnica jest mniejsza, a stabilność większa

W porównaniu z kablami miedzianymi używanymi do transmisji danych, światłowody mają mniejsze średnice i mniejszą masę oraz wytrzymują większy nacisk ciągnący niż kable miedziane, dlatego wiele firm woli je stosować, aby zmniejszyć wagę i przestrzeń wykorzystywaną do ich przedłużenia.


Jak działają światłowody?

W dzisiejszych czasach światłowody stały się istotną częścią Internetu ze względu na ogromne zalety, jakie oferują.Światła optyczne wykonane są z cienkich włókien szklanych lub plastikowych, które przesyłają dane w postaci impulsów świetlnych na duże odległości.

Wnętrze tuby światłowodowej działa jak lustro, ponieważ światło odbija się od wewnętrznych ścianek i strzela wewnątrz tuby w kierunku miejsca przeznaczenia, a ponieważ dane dosłownie przemieszczają się z prędkością światła, ogromne ilości danych mogą być przesyłane z bardzo dużymi prędkościami .


Problem ostatniej mili w światłowodach

Jedną z zalet światłowodu, o której wspominaliśmy, jest to, że przesyła dane w sieci z bardzo dużymi prędkościami. Mimo to niektórzy narzekają na powolność Internetu, mimo że połączenie z siecią odbywa się za pomocą włókien optycznych. Po prostu: problem ten pojawia się na ostatniej mili.

W rzeczywistości Twoje urządzenie nie jest połączone bezpośrednio ze światłowodem, światłowód kończy się w pewnym miejscu przed domem, a inny punkt jest połączony między końcem światłowodu a nadajnikiem za pomocą zwykłych miedzianych kabli krosowych, oraz odległość ta nazywana jest ostatnią milą. Jeśli napotkasz problem z powolną siecią, najprawdopodobniej jest on spowodowany przewodami miedzianymi lub nadajnikiem bezprzewodowym.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -