المواضيع

Zastosowania komunikacji bezprzewodowej

Zastosowania komunikacji bezprzewodowej

Zastosowania komunikacji bezprzewodowej

Transmisje telewizyjne i radiowe

Transmisja radiowa (radio) jest uważana za jedną z pierwszych świadczonych usług bezprzewodowych, ponieważ polega na przesyłaniu informacji tylko z jednego kierunku, a wszyscy użytkownicy radia lub transmisji telewizyjnej otrzymują z tego kierunku te same informacje i dane.


„łączność satelitarna”

 System komunikacji satelitarnej jest uważany za jeden z ważnych rodzajów komunikacji bezprzewodowej, a usług świadczonych przez satelity jest kilka, takich jak telefony komórkowe, nadawanie (telewizja/radio), pozycjonowanie geograficzne (GPS), nawigacja morska i usługi internetowe. usługi te zależą całkowicie od systemów komunikacji satelitarnej.


mobilny system komunikacji

 Telefon komórkowy jest uważany za jedną z najpowszechniej wykorzystywanych usług bezprzewodowych, ponieważ usługi telefonii komórkowej nie ograniczają się tylko do wykonywania połączeń, ale także wraz z rozwojem technologii i rozwojem telefonów komórkowych możemy słuchać radia, łączyć się z Internetem, Bluetooth, geolokalizacją i innymi usługami za pośrednictwem smartfonów.


GPS

 Usługa pozycjonowania geograficznego pomaga w szybkim określeniu lokalizacji oraz zapewnia obsługę nawigacji morskiej dla statków, statków i łodzi za pomocą dedykowanych odbiorników, a lokalizacje te ustalane są za pomocą satelitów.


„komunikacja w podczerwieni”

Promieniowanie podczerwone to długofalowa energia elektromagnetyczna, która leży pomiędzy mikrofalami a światłem widzialnym, dzięki czemu może być wykorzystywana jako źródło komunikacji.Informacje są przekazywane w urządzeniu lub systemie poprzez promieniowanie podczerwone i wykorzystywane są do kontroli bezpieczeństwa, zdalnego sterowania telewizji i łączności krótkiego zasięgu.

Do pomyślnej komunikacji w podczerwieni wymagana jest obecność odbiornika z diodą świetlną (LED) po stronie odbiorczej oraz obecność niewidzialnego urządzenia transmitującego światło (LED) po stronie wysyłającej, ponieważ informacje są wysyłane i odbierane pomiędzy nadawcą a odbiornik w ten sposób na urządzeniach mobilnych, telewizorach lub komputerach.


Wi-Fi (bezprzewodowe o niskim zużyciu energii)

 Stosowany jest w różnych urządzeniach elektronicznych, telefonach komórkowych, laptopach.Router pełni w tym połączeniu rolę głównego koncentratora w połączeniu bezprzewodowym, a sieci te umożliwiają ludziom łączenie się z siecią, jeśli znajdują się blisko urządzenia, więc jest to lepiej chroń tę sieć przed włamaniami, umieszczając hasło ze względów bezpieczeństwa, w przeciwnym razie inni będą mogli łatwo uzyskać dostęp do tej sieci.


„Technologia Bluetooth”

Główną funkcją technologii Bluetooth jest bezprzewodowe połączenie wielu urządzeń elektronicznych w system transmisji danych.Telefony komórkowe za pomocą tej technologii łączą się ze słuchawkami i klawiaturami bezprzewodowo, wykorzystując transmisję informacji z jednego urządzenia do drugiego. Technologia ta jest powszechnie stosowana w komunikacji bezprzewodowej.


'radar'

Jest to czujnik magnetyczny lub system detekcji służący do śledzenia i wykrywania określonego miejsca lub lokalizacji różnych obiektów na dużych odległościach.System detekcji (radar) działa poprzez wysyłanie energii elektromagnetycznej w stronę obiektów lub obiektów, a echa tych obiektów są monitorowane. Obiektami tymi mogą być statki lub ciała astronomiczne, samoloty, statki kosmiczne, samochody, owady i inne obiekty.


„wzmacniacz sygnału bezprzewodowego”

Jest to urządzenie sieci bezprzewodowej służące do zwiększania zasięgu urządzeń bezprzewodowych. Proces ten odbywa się poprzez odbiór sygnału bezprzewodowego przez wzmacniak i wzmacnianie siły tych sygnałów, które zostały ponownie przesłane. Wzmacniacz stosowany jest pomiędzy routerem a routerem. komputer podłączony do fali.


„adaptery bezprzewodowe”

Są to urządzenia instalowane wewnątrz komputerów, które umożliwiają urządzeniu komunikację bezprzewodową. Jeśli komputer nie jest wyposażony w kartę sieci bezprzewodowej, nie będzie mógł uzyskać dostępu do routera ani połączyć się z Internetem. Niektóre komputery zawierają karty sieci bezprzewodowej podłączone do płyty głównej Jeśli komputer nie posiada adaptera bezprzewodowego, możliwe jest zainstalowanie samodzielnych adapterów bezprzewodowych.


„Inteligentne pojazdy połączone z transportem”

Jest to technologia komunikacji bezprzewodowej przeznaczona dla pojazdów wszelkiego typu i przeznaczenia. Jej celem jest wspieranie zastosowań związanych z bezpieczeństwem publicznym i komunikacją pojazdów oraz wspieranie ich infrastruktury w celu ograniczenia powtarzających się wypadków drogowych. Na drogach wewnętrznych i zewnętrznych odgrywa znaczącą rolę rolę we wspieraniu aplikacji związanych z bezpieczeństwem publicznym.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -