المواضيع

Znaki, które mogą wskazywać, że telefon został zhakowany

Znaki, które mogą wskazywać, że telefon został zhakowany

Niski poziom naładowania akumulatora

Nagły i szybki spadek procentu naładowania baterii jest jedną z oznak mogących świadczyć o włamaniu do telefonu użytkownika , gdyż włamanie do telefonu może skutkować zarejestrowaniem niektórych czynności zachodzących za pośrednictwem urządzenia, a następnie ich przesłaniem podmiotom trzecim, co prowadzi do wzrostu tempa zużycia i wyczerpywania się baterii, wyjątkowo szybka wysyłka,

Należy zauważyć, że w przypadku włamania się do telefonu komórkowego często w tle urządzenia działają programy szpiegujące. Może to spowodować rozładowanie akumulatora i ograniczenie jego żywotności.

Wskazówka: można sprawdzić, czy poziom naładowania baterii spada i jest nieprawidłowy, porównując czas pracy baterii z inną osobą korzystającą z tego samego telefonu i tego samego modelu i upewniając się, że szybkość ładowania jest normalna, czy nie.


Zwiększona temperatura akumulatora

Większa niż zwykle temperatura baterii telefonu jest jedną z oznak, które mogą wskazywać na włamanie do telefonu użytkownika,  zwłaszcza gdy urządzenie nie ładuje się lub nie jest intensywnie używane. Gdzie wysoka temperatura baterii może wskazywać, że intensywnie się ona rozładowuje z powodu niektórych aplikacji działających w tle urządzenia.

Wskazówka: Dlatego zaleca się przejście do listy aplikacji korzystających z baterii i sprawdzenie, czy nie ma tam żadnych dziwnych aplikacji, które znacznie zużywają baterię.


Losowa instalacja aplikacji

Jeżeli możliwe jest zauważenie pobrania przypadkowych i nieznanych aplikacji za pośrednictwem urządzenia użytkownika bez jego wiedzy, jest to więc narzędzie hakerskie, za pomocą którego szpieguje się telefon użytkownika, a jego dane i informacje są kradnięte i wysyłane do osoby trzeciej, oraz jeżeli użytkownik zweryfikuje istnienie takich aplikacji, musi je wyłączyć i natychmiast usunąć z urządzenia.

Wskazówka: wszelkie niepotrzebne aplikacje należy usunąć z urządzenia, aby zwiększyć bezpieczeństwo urządzenia mobilnego i sprawdzić, czy jest ono chronione.


Pojawiają się wyskakujące okienka

Proces włamywania się do urządzenia i uruchamiania na nim podejrzanych programów może prowadzić do pojawienia się niechcianych okien na ekranie telefonu,  ponieważ może on poprosić użytkownika o wykonanie określonej procedury i inne rzeczy, które mogą towarzyszyć pojawieniu się tych okien, które są znakami penetracji telefonu; wystąpienie jakichś zmian na ekranie głównym lub odnotowanie zmiany jakichkolwiek właściwości poprzez znajdujące się na nim przeglądarki internetowe; Podobnie jak zmiana zakładek.

Rada: Dlatego należy zachować ostrożność, gdy w telefonie nagle pojawią się takie okna, i nie klikać w żadne z nich.


Monituje o zresetowanie haseł

Włamanie się na telefon użytkownika może wymagać od niego zmiany haseł do dowolnego konta elektronicznego. Takie jak konta w mediach społecznościowych i konta e-mail, gdzie celem tych roszczeń może być zapewnienie hakerom haseł do tych kont w celu ich kradzieży i przejęcia.

Wskazówka: ten problem można obejść lub uniknąć, unikając przechowywania haseł używanych na urządzeniu mobilnym, aby uniemożliwić hakerom dostęp do nich.


Zwiększone zużycie pakietów danych i minut połączeń

Oznaka dużego zużycia pakietów danych internetowych jest jedną z oznak, które mogą wskazywać na możliwość włamania się do telefonu użytkownika, ponieważ w przypadku włamania do telefonu pakiety mogą zostać wykorzystane do przesłania danych i informacji użytkownika z telefonu osobie trzeciej .

Wskazówka: użytkownik telefonu komórkowego powinien w dalszym ciągu monitorować historię połączeń, rachunki i zużycie pakietów internetowych, aby upewnić się, że nie ma żadnych nietypowych objawów i jak najszybciej przyspieszyć rozwiązanie każdego problemu, jeśli zostanie on zauważony.


Zmień ustawienia telefonu

Zmiany w ustawieniach użytkownika mogą wskazywać, że telefon komórkowy mógł już zostać zhakowany.Przykładami zmiany ustawień może być włączenie Bluetooth pomimo tego, że nie jest on używany lub włączony przez użytkownika, SMS-y i e-maile niewysyłane przez użytkownika pojawianie się, włączanie aparatu i  robienie  zdjęć oraz nagrywanie klipów wideo bez wiedzy samego użytkownika, a nawet włączanie lampy błyskowej w aparacie.

Rada: Lepiej nie zostawiać telefonu nikomu innemu i chronić go, a także przestrzegać najnowszych operacji hakerskich, aby ich uniknąć.


Oznaki, że telefon został zhakowany

Możliwe jest zhakowanie urządzeń iPhone lub Android za pomocą pewnych luk, zwłaszcza jeśli urządzenia nie są oryginalne. Oto kilka innych oznak, które mogą wskazywać, że telefon komórkowy został zhakowany:

             Słyszenie dziwnego dźwięku podczas wykonywania połączeń, ponieważ dźwięk ten może wskazywać na możliwość włamania się do telefonu komórkowego i rozmów prowadzonych za jego pośrednictwem są szpiegowane.

             Ponowne uruchamianie telefonu bez powodu lub pozostawienie telefonu włączonego i niemożność jego całkowitego wyłączenia.

             Nie można otworzyć niektórych aplikacji i programów na urządzeniu.

             Pojawienie się faktury za zakupy dokonane kartą kredytową za rzeczy, które nie zostały zakupione przez użytkownika.

             Telefon jest wyjątkowo powolny i nietypowy.

             Aktywuj funkcję pobierania aplikacji z nieznanych źródeł lub (zrootuj) telefon z Androidem; Umożliwia to aplikacjom dostęp do katalogu głównego systemu Android i modyfikowanie go.

             Losowe pobieranie stron internetowych i witryn internetowych za pośrednictwem urządzenia.

             Często pojawiają się irytujące reklamy.

             Odbieranie lub wysyłanie dziwnych wiadomości tekstowych.

             Zmień sposób wyświetlania niektórych stron internetowych.

             Automatycznie otwieraj strony internetowe ze złą treścią.

             doświadczyć nietypowych przerw w niektórych usługach; Utrata sygnału transmisji przez telefon.

Rada: Aby chronić telefon przed włamaniem, lepiej jest, aby użytkownik stale monitorował swój telefon, jeśli zauważy te znaki lub niektóre z nich, ponieważ zaleca się próbę ustalenia ich źródła, które może być wynikiem włamania się do jego telefonu. telefonu lub z innego powodu, np. obecności wirusa w urządzeniu .


Ogólne wskazówki dotyczące ochrony telefonu przed włamaniem

Hakerzy mogą włamać się na telefony komórkowe na kilka sposobów , ale metody te nie będą skuteczne, jeśli użytkownik telefonu komórkowego nie podejmie pewnych działań, które pozwolą hakerowi uzyskać dostęp do jego telefonu, dlatego zaleca się użytkownikowi wykonanie następujących czynności:

             Nie pobieraj szkodliwych aplikacji

Pobieranie złośliwych aplikacji prowadzi do włamania się na urządzenie mobilne, dlatego zawsze zaleca się pobieranie aplikacji za pośrednictwem oficjalnego sklepu z aplikacjami telefonu.

             Nie klikaj niezaufanych linków

Należy unikać klikania jakichkolwiek linków zawartych w wiadomościach e-mail od nieznanych osób, ponieważ linki te mogą zawierać szkodliwe programy, za pomocą których można zhakować telefon użytkownika.

             Unikaj korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi

Korzystanie z publicznych i niezabezpieczonych sieci Wi-Fi za pośrednictwem telefonu komórkowego może zwiększyć ryzyko włamania przez inne osoby.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -