المواضيع

انواع فایبرگلاس

انواع فایبرگلاس

فایبرگلاس انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می شود:

A-Fiber Glass

الیاف A-Glass Fiber  قلیایی یا الیاف جوش شیرین نامیده می شود  و الیاف شیشه شکسته یا آماده شکستن است.الیاف قلیایی الیاف شیشه ای است که می تواند منبت کاری یا بور خالص باشد و ترکیبات اکسید قلیایی با درصد کمتر از 0.8٪ وجود دارد. این نوع  مقاوم است.

سی-فیبر شیشه ای

C فراهم می کند الیاف شیشه  ساختارهای محیط های خورنده را متعادل می کند زیرا حاوی بوروسیلیکات کلسیم است و مقدار pH را فراهم می کند.) برای مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت فیبر C مقاومت بالا در برابر این نوع الیاف، چه محیط اسیدی باشد و چه بازی.

د الیاف شیشه

فیبر  D  ثابت دی الکتریک پایینی را فراهم می کند  ، زیرا حاوی تری اکسید بور است که در ساخت شیشه و مایعات مینا و در ساخت شیشه های بوروسیلیکات مقاوم در برابر حرارت و شوک های حرارتی استفاده می شود و به عنوان یک افزودنی برای تشکیل الیاف استفاده می شود. برای استفاده در ساخت کابل های نوری  و از این نوع در رادارها استفاده می شود.

 E-فیبر شیشه ای

او نامیده می شود  Eالیاف شیشه ای  الیاف الکترونیکی است  و عایق عالی الکتریسیته به حساب می آید.این  نوع حاوی بور سیلیکات آلومینیوم و قلیایی بسیار کمی کمتر از 1% یا کمتر از 0.8% می باشد.این نوع علاوه بر پلاستیک های ترموست در بسیاری از زمینه ها استفاده می شود. منجر به تولید پلاستیک های تقویت شده با شیشه شده است.

AR-فیبر شیشه ای

AR در نظر گرفته شده است الیاف شیشه  در برابر مواد قلیایی بسیار مقاوم است،  برای ساخت بتن طراحی شده است، در جلوگیری از ترک خوردن بتن، افزایش استحکام و انعطاف پذیری به آن موثر است، زیرا دارای سیلیکات زیرکونیوم قلیایی است و با مشکل حل شدن در آب مشخص می شود و تاثیری ندارد. با تغییرات pH

ECR-فیبر شیشه ای

به آن  ECR می گویندفیبر شیشه ای  با الیاف شیشه الکترونیکی با مقاومت در برابر آب، استحکام مکانیکی بالا، مقاومت در برابر خوردگی الکتریکی اسیدی-قلیایی و مقاومت در برابر حرارت بالا مشخص می شود و یکی از سازگارترین انواع الیاف با محیط زیست محسوب می شود. در برنامه های GRPشفاف.

ز-فیبر شیشه ای

Z استفاده می شود - الیاف شیشه  در صنایع مختلفی از جمله: تقویت بتن، ایجاد محصولاتی با ظاهر شفاف و ایجاد الیاف چاپگر سه بعدی استفاده می شود و با درجه حرارت بالا و اشعه ماوراء بنفش، عدم خوردگی مکانیکی و مقاومت در برابر مواد قلیایی مشخص می شود.

فیبر ADVANTEX

ADVANTEX Fiber راه اندازی شده است  در اوایل دهه 1990، در صنعت نفت و گاز، نیروگاه ها، صنایع معدنی، کاربردهای دریایی و در سیستم های فاضلاب استفاده می شود.

S2-فیبر شیشه ای

S2 عالی است الیاف شیشه ای  با کارایی ترین نوع الیاف است که با استفاده از سیلیس با چگالی بالا تولید می شود که خواص فیزیکی آن مانند استحکام بالا، مقاومت فشاری، مقاومت در برابر حرارت بالا و مقاومت در برابر ضربه را افزایش می دهد.

آر-فیبر شیشه ای

R متمایز است - فیبر شیشه ای با عملکرد مکانیکی بسیار بالا، زیرا در  صنعت هواپیما  استفاده می شود.

فیبر M-Glass

الیاف M-Glass  حاوی  بریلیم است و این نوع فیبر زمانی استفاده می شود که انعطاف پذیری بالا مورد نظر باشد.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -