المواضيع

هایپرلینک چیست؟


هایپرلینک چیست؟

هایپرلینک وسیله ای برای پیوند دادن صفحات وب یا اسناد است. در داخل آن پیوندی وجود دارد که به صفحه دیگری می رود. همچنین به عنوان یک مرجع برای داده ها عمل می کند. کاربر می تواند با کلیک بر روی آن یا پیمایش به مقصد مشخص شده توسط هایپرلینک برود. به راحتی از آن عبور کنید

یک هایپرلینک می تواند قطعه ای از متن، تصویر، نماد یا گرافیک باشد که با کلیک کردن به صفحه وب یا سندی متفاوت از صفحه اصلی اشاره می کند و همچنین می تواند به بخش یا مورد خاصی در همان صفحه وب یا سند اشاره کند.

مثلا؛ پیوندهای نام مقالات پیشنهادی، هایپرلینک های قابل کلیک هستند و با کلیک بر روی آنها فرد را به صفحه وب دیگری می برند. تمامی نتایج جستجو در گوگل نیز هایپرلینک هستند و با کلیک بر روی هر یک از آنها، فرد از جستجو خارج می شود. صفحه نتایج و به صفحه ای که حاوی نتیجه جستجو است منتقل می شود.

هایپرلینک و اینترنت

هایپرلینک عنصری از اسناد نوشته شده در HTML است) که امکان اتصال یک صفحه وب با صفحه وب دیگر را می دهد و یکی از اصول اولیه بهبود مرور اینترنت محسوب می شود، زیرا می توان از لینک هایپرلینک برای پیوند دادن هر چیزی در اینترنت به هر چیز دیگری استفاده کرد.

این به کاربران اینترنت سهولت و انعطاف پذیری در وبگردی می دهد. آنها می توانند اطلاعات بیشتری را بیاموزند و بدون نیاز به جستجوی اطلاعات جدید هر بار به راحتی از بسیاری از صفحات بازدید کنند. هایپرلینک ها از جمله مواردی هستند که به بهبود تجربه کاربری وب سایت ها در وب کمک می کنند. .

مزایای هایپرلینکینگ

استفاده از هایپرلینک مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • اعتبار

از هایپرلینک ها برای نشان دادن منابع و مراجع برای اطلاعات مکتوب در یک صفحه وب استفاده می شود که به متن نوشته شده اعتبار می بخشد، زیرا خواننده می تواند روی پیوند کلیک کرده و اطلاعات و صحت اعداد و ارجاعات را تأیید کند.

 • راحتی در استفاده

به عنوان مثال، هایپرلینک ها به آسان تر شدن اتصال صفحات وب کمک می کنند. به جای بازگشت به صفحه اصلی وب سایت برای یافتن یک مقاله یا دسته بندی خاص، می توان روی پیوندی که شخص را مستقیماً به صفحه مورد نظرش هدایت می کند، کلیک کنید، مانند گزینه هایی که اینجا را کلیک کنید یا اکنون رزرو کنید.

 • اطلاعات بیشتری بدهید

صاحبان وب‌سایت‌ها و صفحات اغلب می‌خواهند اطلاعات زیادی در مورد یک موضوع خاص ارائه کنند و در مورد آن توضیح بیشتری بدهند و استفاده از لینک‌ها با پیوند دادن خواننده به صفحات دیگری که در مورد موضوعی صحبت می‌کنند، دستیابی به این هدف را آسان‌تر می‌کند. می خواهد گسترش دهد، که به خواننده این تصور را می دهد که سایت از نظر اطلاعات و صفحات غنی است.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -