المواضيع

سیستم های اطلاعاتی چیست؟

سیستم های اطلاعاتی چیست؟

سیستم های اطلاعاتی چیست؟

سیستم های اطلاعاتی به عنوان مجموعه ای یکپارچه از مؤلفه ها شناخته می شوند که داده ها را برای ارائه اطلاعات و دانش دیجیتال جمع آوری، ذخیره و پردازش می کنند. شرکت های تجاری و سایر موسسات نیز برای پیاده سازی و مدیریت عملیات خود، علاوه بر تعامل با مشتریان خود، به سیستم های اطلاعاتی متکی هستند. تامین کنندگان و رقابت در بازارهای مختلف.

سیستم های اطلاعاتی از مجموعه ای از فرآیندها استفاده می کنند که بین شرکت ها و بازارهای الکترونیکی انجام می شود، به عنوان مثال، شرکت ها از سیستم های اطلاعاتی برای پردازش حساب های مالی، مدیریت منابع انسانی و دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق پیشنهادات تبلیغاتی از طریق اینترنت و سایر موارد استفاده می کنند، همچنین از سیستم های اطلاعاتی استفاده می شود. در سیستم های محاسباتی در شرکت های مختلف علاوه بر ارائه بازارهای الکترونیکی بین شرکت ها و موتورهای جستجوی عظیمی مانند گوگل) و دیگران.

اجزای اصلی سیستم های اطلاعاتی کدامند؟

اجزای اصلی سیستم های اطلاعاتی به شرح زیر است :

سخت افزار

تجهیزات در نظر گرفته شده است ( سخت افزاردر سیستم های اطلاعاتی، اجزای فیزیکی فناوری که شامل کامپیوتر، هارد دیسک، کیبورد، آیپد  و سایر تجهیزات ملموس می شود.به مرور زمان هزینه این دستگاه ها کاهش یافت زیرا سرعت و ظرفیت ذخیره سازی آن ها به میزان قابل توجهی افزایش یافت.این دستگاه ها خدمات بسیاری را نیز ارائه می دهند. مانند عملیات ذخیره سازی ابر و شبکه های ارتباطی مختلف.

برنامه ها

برنامه ها ( نرم افزار) در سیستم های اطلاعاتی، سیستم ها و برنامه های کاربردی که برای مدیریت دستگاه ها و تجهیزاتی که قبلاً به آنها اشاره کردیم کار می کنند.برنامه ها سیستم عامل هایی در نظر گرفته می شوند که دستگاه ها، فایل ها و سایر منابع را مدیریت می کنند که توانایی کنترل آنها را به کاربر با استفاده از رابط کاربری دارند. بسیاری از برنامه ها نیز برای مدیریت وظایف خاص توسط کاربران طراحی شده اند، نمونه ای از این برنامه ها عبارتند از مایکروسافت ویندوز و نمونه ای از برنامه های کاربردی اکسل است .

داده ها

داده هااین مجموعه ای از اطلاعات و حقایق است که با هم جمع آوری و سازماندهی شده اند، به طوری که برای شرکت ها و موسسات مفید است، زیرا شرکت ها داده ها را جمع آوری می کنند و از آن برای تصمیم گیری استفاده می کنند که می تواند برای عملیات های مختلف تجاری تجزیه و تحلیل شود.

مخابرات

ارتباطات  برای اتصال به یک سیستم کامپیوتری یا سایر دستگاه ها برای انتشار اطلاعات استفاده می شود.ارتباطات را می توان از طریق یک شبکه سیمی یا بی سیم برقرار کرد.فناوری های سیمی شامل فیبرهای نوری و کابل های کواکسیال است، در حالی که فناوری های بی سیم شامل امواج رادیویی و غیره است.

منابع انسانی

منابع انسانی در نظر گرفته می شود ...بخش مهمی از سیستم‌های اطلاعاتی است، زیرا منابع انسانی شامل افراد واجد شرایطی است که با سیستم‌های اطلاعاتی، داده‌ها و نرم‌افزارهایی که در سیستم‌های اطلاعاتی انجام می‌شوند سروکار دارند و منابع انسانی علاوه بر تحلیل‌گران سیستم، متشکل از تحلیلگران کسب‌وکار و تحلیل‌گران امنیت اطلاعات هستند.

تحلیلگران کسب و کار برای بالا بردن سطح سیستم ها و عملیات شرکت کار می کنند، بنابراین علاوه بر ساده کردن توزیع، کارایی و بهره وری را بهبود می بخشند. در برنامه های مختلف خود

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -