المواضيع

مهمترین مبانی امنیت سایبری

مهمترین مبانی امنیت سایبری

مهمترین مبانی امنیت سایبری

امنیت سایبری شامل سه اصل اساسی است که با موارد زیر نشان داده می شود:

محرمانه بودن 

امنیت سایبری تضمین می کند که اطلاعات محرمانه از دسترس مجرمان سایبری دور نگه داشته می شود و هیچ کس نمی تواند این اطلاعات را افشا کند مگر توسط افراد مجاز، با تعیین رمز عبور و نام کاربری برای دسترسی به اطلاعات، یا پیاده سازی یک سیستم امنیتی اضافی با رمزگذاری اطلاعات.

تمامیت

امنیت سایبری از اطلاعات در برابر تغییرات غیرمجاز محافظت می کند و تضمین می کند که سازماندهی شده، هماهنگ و دقیق باقی بماند. امنیت سایبری اقداماتی را برای محافظت از اطلاعات ارسال شده از طریق ایمیل بین فرستنده و گیرنده انجام می دهد و اطمینان می دهد که در طول انتقال هک نمی شود.

در دسترس بودن داده ها

امنیت سایبری راه های متعددی را در اختیار کاربر قرار می دهد تا دسترسی مکرر به اطلاعات خود را به خصوص در مواقع قطع اینترنت آسان کند.این روش ها همچنین به کاربر این امکان را می دهد که بدون مانع از اقدامات امنیت سایبری برای محافظت از اطلاعات، به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد.

اجزای امنیت سایبری

امنیت سایبری از 5 مؤلفه اصلی تشکیل شده است که با موارد زیر نشان داده می شود:

 • زیر ساخت

این شامل انواع سیستم های امنیت سایبری در جامعه از جمله؛ شبکه های برق، بیمارستان ها، ارتباطات، چراغ های راهنمایی، ایستگاه های آب و غیره.

 • امنیت ابری

امنیت ابری مجموعه‌ای از سیستم‌ها و گزینه‌ها را فراهم می‌کند که به محافظت و ایمن کردن داده‌ها کمک می‌کند، زیرا می‌توان از آن‌ها در چندین مکان پشتیبان‌گیری کرد.

 • اینترنت اشیا ( IoT)

به عنوان یک شبکه گسترده شناخته می شود که به دستگاه ها اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، مانند; دوربین ها، چاپگرها و هر دستگاه دیگری که به اینترنت متصل است.

 • امنیت شبکه

امنیت شبکه عنصر اصلی امنیت سایبری در هر سازمانی است و شامل فایروال ها، نرم افزارهای ضد ویروس و ضد بدافزار، کنترل دسترسی به داده ها و تجزیه و تحلیل برای تشخیص هر گونه رفتار غیرعادی در شبکه است.

 • آموزش کارکنان

آموزش و آموزش کارکنان در خصوص تهدیدات الکترونیکی که سازمانشان را از طریق اینترنت تحت تاثیر قرار می دهد و نحوه پاسخگویی به آنها بسیار حائز اهمیت است و از جمله مواردی که باید در مورد آنها آموزش ببینند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·          

  • آشنایی با مهندسی اجتماعی
  • آشنایی با تهدیدات سایبری
  • وب سایت های امن را مرور کنید .
  • نحوه استفاده از ایمیل را درک کنید.
  • نحوه ایجاد رمزهای عبور قوی و ایمن را بدانید.

اهمیت امنیت سایبری

اهمیت امنیت سایبری در ارائه برنامه‌ها و رویه‌های الکترونیکی برای محافظت از اطلاعات در برابر سرقت توسط مجرمان سایبری و استفاده از آن برای آسیب رساندن به فرد و جامعه است و همچنین اعتبار موسسات و اعتماد شهروندان به آن‌ها و اعتماد را حفظ می‌کند. مصرف کننده در شرکت هایی که با آنها سر و کار دارد و همچنین تداوم رقابت تجاری را حفظ می کند.

امنیت سایبری از عملکرد جامعه با حفاظت از اطلاعات حساس آن محافظت می کند که مقادیر زیادی از آن در مناطق ذخیره سازی داده ها، رایانه های بیمارستان ها و سایر موسسات بهداشتی، نیروگاه ها، خدمات مالی و سازمان های دولتی ذخیره می شود و همچنین از فرد در برابر سرقت محافظت می کند. داده ها و هویت او و قرار گرفتن در معرض تلاش های باج خواهی، آسیب به او و منافع شخصی او.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -