المواضيع

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

وردپرس به عنوان یک سیستم الکترونیکی منبع باز شناخته می شود، به این معنی که می تواند توسط هر کسی استفاده شود و آن را تغییر دهد. وردپرس برای مدیریت محتوا در وب سایت ها با استفاده از قالب های آماده ای که به راحتی قابل تغییر هستند، کار می کند. وردپرس همچنین به تسهیل مدیریت کمک کرده است صفحات وب بدون نیاز به دانش عمیق در زبان های برنامه نویسی وب سایت . .

تاریخچه وردپرس چیست؟

وردپرس در سال 2003 به عنوان اولین نسخه توسط برنامه نویسان مت مولنوگ ایجاد شد) و ( مایک لیتل) که تصمیم گرفت محتوای ساخت وب سایت را به صورت رایگان و در دسترس همه افراد قرار دهد و برنامه وردپرس به زبان PHP نوشته شده بود.) و پایگاه داده ( MySQL) . نسخه اول شامل یک رابط، مدیریت و قالب های جدید سازگار با زبان XHTML است).

وردپرس چه ویژگی هایی دارد؟

امکانات وردپرس به شرح زیر است:

سیستم منبع باز

وردپرس یک سیستم متن باز است، یعنی هرکسی می تواند از آن استفاده کند و از امکانات موجود در آن بهره مند شود.این برنامه همچنین به وب سایت اجازه می دهد در صورت تمایل کاربر به محیط های سازگار دیگر منتقل شود.

سهولت در مدیریت محتوای وب سایت

استفاده از سیستم مدیریت محتوا در وردپرسپیشنهاد: هرکسی می تواند با ورود از هر مرورگر مدرن و ایجاد تغییرات در سایت بدون دانستن هیچ زبان برنامه نویسی، علاوه بر داشتن قابلیت بازنشانی رمز عبور و اضافه کردن تعدادی ویرایشگر به سایت، به راحتی محتوای وب سایت خود را مدیریت کند. .

محصولات نرم افزاری نامحدود

سیستم وردپرس به کاربر این امکان را می‌دهد که در هر زمانی که بخواهد تعداد نامحدودی از تصاویر، متون، فایل‌ها و لینک‌ها را در هر جایی که کاربر می‌خواهد اضافه کند، بدون اینکه تعداد خاصی مجاز به اضافه شدن در وب‌سایت خود باشند.

مناسب برای وبلاگ نویسی و سایت های خبری

در وردپرس ویژگی هایی مانند وبلاگ نویسی داخلی و سیستم مدیریت وبلاگ وجود دارد که شامل گزینه هایی برای افزودن، ویرایش و حذف است که به نوبه خود نیازهای افرادی را که می خواهند وب سایت هایی مانند وبلاگ و اخبار ایجاد کنند، برآورده می کند .

گزینه های انعطاف پذیر

وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که پست‌ها را در وب‌سایت‌ها با تاریخ و زمان مشخص زمان‌بندی کنید. از طریق برنامه می‌توانید محتوا را از قبل ایجاد کنید و زمان‌های مناسب برای انتشار را برنامه‌ریزی کنید. همچنین می‌توانید محتوا را به عنوان پیش‌نویس نگه دارید تا در زمان بعدی منتشر کنید.

ارتقاء و به روز رسانی مداوم

توسعه دهندگان سیستم وردپرس برای به روز رسانی نرم افزار آن با اعمال به روز رسانی ها و ارتقاهای اولیه برای مدیریت یک سیستم موثر در وب به صورت مداوم تلاش می کنند و این به به روز نگه داشتن وب سایت های ایجاد شده از طریق وردپرس با پیشرفت های مربوط به صفحات وب به طور کلی کمک می کند.

پشتیبان گیری خودکار

سیستم وردپرس به صورت روزانه در سطح سایت از پشتیبان گیری خودکار تهیه می کند تا به کاربران کمک کند در صورت بروز خطا یا سوء استفاده که منجر به از بین رفتن وب سایت آنها می شود از از دست رفتن داده های خود جلوگیری کنند.

طرح های جذاب

سیستم وردپرس وب سایت ها را به گونه ای طراحی می کند که به برجسته سازی اهداف و پیام سایت ها کمک می کند. تعدادی قالب آماده وجود دارد که به کاربران کمک می کند شکل و طرح سایت و رنگ های مناسب را انتخاب کنند تا تجربه کاربری منحصر به فردی داشته باشند.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -