المواضيع

چگونه از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟

چگونه از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟

چگونه از صفحه کامپیوتر عکس بگیرم؟

نحوه ضبط صفحه نمایش دستگاه ویندوز

شخصی که از رایانه ای استفاده می کند که سیستم عامل ویندوز را اجرا می کند، می تواند با استفاده از صفحه کلید دستگاه از کل صفحه دستگاه یا حتی بخشی از آن عکس بگیرد یا یک عکس فوری بگیرد.


از طریق صفحه کلید

در زیر توضیحی در مورد نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه کامپیوتر با استفاده از چند کلید روی صفحه کلید دستگاه ارائه شده است:

             کلید (PrtScn): از این کلید روی صفحه کلید کامپیوتر می توان برای گرفتن عکس از کل صفحه استفاده کرد. شایان ذکر است زمانی که بیش از یک صفحه به کامپیوتر متصل است، با فشار دادن کلید (PrtScn) کاربر را قادر می سازد. برای گرفتن اسکرین شات از تمام صفحه های متصل به دستگاه.

             کلیدهای (Alt + PrtScn): با فشار دادن کلیدهای (Alt + PrtScn) روی صفحه کلید می توانید از یک پنجره فعال خاص در صفحه رایانه عکس بگیرید، بنابراین توصیه می شود روی پنجره ای که کاربر می خواهد عکس بگیرد کلیک کنید. اسکرین شات از، به منظور اطمینان از فعال و فعال بودن پنجره روی دستگاه.

             کلیدهای (Win + PrtScn): کاربری که رایانه ای با ویندوز 8 یا بالاتر دارد می تواند با فشار دادن کلیدهای (Win + PrtScn) از کل صفحه دستگاه اسکرین شات بگیرد. شایان ذکر است که این تصویر به طور خودکار در آن ذخیره می شود. پوشه پیش فرض برای ذخیره تصاویر در ویندوز 8.


با استفاده از ابزار Snipping

مراحل زیر برای گرفتن اسکرین شات از رایانه ای که ویندوز 10 یا ویندوز 7 دارد با استفاده از ابزار Snipping در رایانه آورده شده است:

             روی دکمه Start در کامپیوتر کلیک کنید.

             دستور جستجو (ابزار Snipping) را در کادر جستجوی ظاهر شده در صفحه دستگاه تایپ کنید.

             گزینه (Snipping Tool) را از منوی روی صفحه انتخاب کنید.

             روی گزینه Mode کلیک کنید یا روی نماد فلشی که در کنار گزینه New ظاهر می شود در نسخه قدیمی ابزار کلیک کنید.

             نوع اسکرین شات را که کاربر می خواهد روی دستگاه بگیرد را تعیین کنید.

             بخشی از صفحه را که می خواهید از آن اسکرین شات از دستگاه بگیرید، انتخاب کنید.


نحوه ضبط صفحه مک

کاربری که دارای دستگاه مک است می تواند با انجام کارهای زیر از صفحه کامپیوتر عکس یا اسکرین شات بگیرد:

             کلیدهای Command + Shift + 3 را روی صفحه کلید دستگاه فشار دهید تا از کل صفحه عکس بگیرید. تصویر در دسکتاپ دستگاه در یک فایل TIFF ذخیره می شود.

             کلیدهای (Command + Shift + 4) را روی صفحه کلید دستگاه فشار دهید تا از قسمت خاصی از صفحه عکس بگیرید، سپس بخشی از تصویر را که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید، انتخاب کنید.


بهترین برنامه ها برای ضبط صفحه نمایش کامپیوتر

برنامه های زیادی وجود دارند که به گرفتن عکس از صفحه کامپیوتر کمک می کنند که مهم ترین این برنامه ها به شرح زیر است:


Snagit

برنامه Snagit بر روی سیستم عامل های ویندوز و مک کار می کند و به کاربر اجازه می دهد تا از کل صفحه کامپیوتر یا قسمت خاصی از آن عکس بگیرد.برای شروع عکاسی از صفحه کامپیوتر با استفاده از برنامه Snagit باید مراحل زیر را انجام دهید:

             ابتدا باید برنامه Snagit را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید و برای دانلود آن می توانید اینجا کلیک کنید .

             پس از اتمام دانلود، آیکون برنامه Snagit در نوار وظیفه، یعنی در پایین صفحه در سمت راست در سیستم ویندوز ظاهر می شود، در حالی که در سیستم مک، در نوار منو در بالای صفحه نمایش داده می شود. صفحه نمایش سمت راست

             وقتی روی آیکون Snagit کلیک می کنید، پنجره عکسبرداری برنامه (The Capture Window) ظاهر می شود که به کاربر اجازه می دهد از صفحه کامپیوتر عکس بگیرد، یا از صفحه فیلم ضبط کند.

             برای گرفتن عکس از صفحه کامپیوتر، روی گزینه Image یا گزینه All In One که در سمت چپ پنجره عکسبرداری ظاهر می شود کلیک کنید.

             دکمه (Capture) که روی صفحه به رنگ قرمز نشان داده شده است، یا کلید (Print Screen) روی صفحه کلید کامپیوتر در مورد سیستم ویندوز یا کلید (Control+Shift+C) برای سیستم Mac فشار داده می شود. خطوط متقاطع نارنجی، انتخاب شده و با مکان نما برای انتخاب تمام یا بخشی از صفحه نمایش تغییر می کند.

             پس از تکمیل، تصویر گرفته شده در صفحه ویرایشگر Snagit ظاهر می شود و کاربر را قادر می سازد تنظیمات مناسب را انجام دهد و آن را ذخیره کند.

             برای اطمینان از صحت عکس گرفته شده توصیه می شود هنگام عکس گرفتن از ذره بین استفاده کنید.

             اگر تصویربرداری از صفحه با استفاده از گزینه All In One شروع شده باشد، پس از اتمام ضبط یک نوار ابزار آبی ظاهر می شود. مراقب باشید که دکمه تصویر را فشار دهید و سپس مستقیماً به صفحه ویرایشگر Snagit منتقل می شوید.

برنامه اسکرینپرسو

برنامه Screenpresso فقط بر روی ویندوز کار می کند و نمی توان آن را در سیستم Mac اجرا کرد. برای گرفتن عکس از صفحه کامپیوتر با استفاده از Screenpresso، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

             برای دانلود برنامه Screenpresso می توانید اینجا کلیک کنید .

             هنگامی که برنامه را دانلود می کنید، نماد Screenpresso در نوار وظیفه ویندوز ظاهر می شود.

             روی نماد برنامه کلیک کنید، سپس (Capture) را انتخاب کنید.دو گزینه برای کاربر ظاهر می شود: ضبط ویدیو یا تصویر ثابت (Screenshot Region).

             پس از کلیک بر روی (Screenshot Region) خطوط متقاطع روی صفحه ظاهر می شود تا محل عکس برداری مشخص شود.کاربر می تواند از کل صفحه نیز عکس بگیرد.

             برای به دست آوردن وضوح تصویر خوب توصیه می شود از لنز زوم استفاده کنید.

             زمانی که تصویر گرفته می شود به صورت خودکار در فضای کاری برنامه در صفحه قابل مشاهده ظاهر می شود و کاربر با کلیک بر روی آن می تواند تغییرات و اضافات مناسب را انجام دهد.

             یک فلش کوچک در کنار دکمه (Screenshot Region) وجود دارد که گزینه های متعددی برای کنترل تصویر مورد نظر در اختیار کاربر قرار می دهد که می توان قبل از گرفتن عکس روی گزینه مناسب کلیک کرد مانند گزینه (Screenshot Full Screen) که آن را ایجاد می کند. گرفتن تصویر کامل از صفحه برای کاربر آسان تر است، یا گزینه (تاخیر اسکرین شات)، که پس از 3 ثانیه از صفحه نمایش عکس می گیرد،  یا (گرفتن پنجره های اسکرول)، که اجازه می دهد تا صفحه نمایش به شکل بزرگی گرفته شود که این امکان را فراهم می کند. صفحه نمایش با استفاده از مکان نما به پایین منتقل می شود.برنامه iFun Screenshot

برنامه اسکرین شات آیفون به کاربر این امکان را می دهد که به راحتی از صفحه کامپیوتر عکس بگیرد.این برنامه در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک کار می کند.برای استفاده از آن توصیه می شود مراحل زیر را دنبال کنید:

             برای دانلود برنامه اسکرین شات آیفون می توانید اینجا کلیک کنید .

             پس از دانلود برنامه، بسته به سیستم مورد استفاده، نماد برنامه در نوار وظیفه یا نوار منو ظاهر می شود.

             بر روی آیکون برنامه کلیک کنید و چندین گزینه ظاهر می شود.روی دکمه آبی رنگ (Capture) کلیک کنید تا از صفحه عکس بگیرید.

             با استفاده از مکان نما، ابعاد تصویری که قرار است گرفته شود، مشخص می شود، چه بخشی از صفحه باشد یا کل صفحه.

             در کنار دکمه (Capture) دو گزینه وجود دارد که کاربر را قادر می سازد از کل صفحه عکس بگیرد و یا در حین بالا و پایین بردن مکان نما از صفحه عکس بگیرد (اسکرین شات صفحه اسکرول).

             پس از گرفتن عکس، تصویر گرفته شده با قابلیت تنظیمات و اضافات مناسب ظاهر می شود.آسمپو اسنپ

AshampooSnap یکی از برنامه هایی است که به کاربر امکان عکاسی از صفحه کامپیوتر و یا فیلم برداری از صفحه نمایش را می دهد، فقط برای سیستم عامل ویندوز موجود است و طی مراحل زیر از آن استفاده می شود:

             ابتدا برای دانلود برنامه می توانید اینجا کلیک کنید .

             پس از دانلود برنامه، آیکون برنامه در سمت راست بالای صفحه ظاهر می شود و زمانی که مکان نما را روی آن قرار می دهید، به طور خودکار بزرگ شده و تمام گزینه ها را در آنجا نشان می دهد.

             گزینه مورد نظر برای فیلمبرداری، ضبط صفحه گوگل کروم، گرفتن صفحه هنگام بالا و پایین بردن مکان نما (Capture Scrolling Window) و غیره انتخاب می شود.

             پس از فشردن دکمه مورد نظر عکسبرداری از صفحه نمایش، فلش هایی ظاهر می شود که به کاربر کمک می کند تا ابعاد تصویر را تعیین کند.

             هنگامی که تصویر گرفته می شود، به طور خودکار در ویرایشگر برنامه باز می شود و کاربر را قادر می سازد تا تغییرات و اضافات مناسب را در آن اعمال کند.

             این برنامه همچنین از طریق آیکون ظاهر شده در نوار وظیفه در پایین صفحه قابل استفاده است که با کلیک بر روی آن گزینه های زیادی برای کاربر ظاهر می شود که از طریق آنها می تواند تصویر مناسب را بگیرد. همچنین می تواند به تنظیمات برنامه، راهنما دسترسی پیدا کند. گزینه و دیگران


برنامه PicPick

برنامه BikPeak برای استفاده در سیستم های ویندوز و مک موجود است و برای استفاده از آن برای ضبط صفحه نمایش دستگاه، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

             برای دانلود برنامه BikPeak می توانید اینجا کلیک کنید .

             زمانی که برنامه بارگذاری می شود، نماد برنامه در نوار وظیفه ظاهر می شود و با فشردن آن گزینه های در دسترس کاربر ظاهر می شود.

             برای عکاسی از صفحه دستگاه، روی گزینه (Screen Capture) کلیک کنید که گزینه های دیگری برای عکسبرداری از صفحه در اختیار کاربر قرار می دهد، مانند گزینه عکسبرداری از قسمتی از صفحه، عکاسی از کل صفحه، عکاسی از یک پنجره خاص و دوباره عکسبرداری. از آخرین منطقه ای که عکاسی شده است عکس بگیرید.

             پس از گرفتن تصویر مناسب، تصویر با قابلیت اعمال تغییرات و اضافات مناسب در ویرایشگر برنامه ظاهر می شود.


روش های زیادی وجود دارد که کاربر می تواند برای عکاسی از صفحه کامپیوتر از روش های سنتی استفاده کند، با فشار دادن کلیدهای خاصی روی پنل کامپیوتر، این کلیدها بسته به سیستم عامل کامپیوتر بین ویندوز و مک یا برنامه ها و برنامه ها متفاوت است. می توان دانلود کرد.این برنامه ها به صورت تخصصی در زمینه گرفتن عکس از صفحه کامپیوتر، از نظر گزینه هایی که در اختیار کاربر قرار می دهند و سهولت استفاده کمی با هم تفاوت دارند، اما در همه موارد باید دقت کرد که برنامه ای را انتخاب کرد که با برنامه های کاربر سازگار باشد. سیستم عامل.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -