المواضيع

فن آوری های مدرن در تولید دام

فن آوری های مدرن در تولید دام

فن آوری های مدرن در تولید دام

بسیاری از فن آوری های مدرن استفاده می شود که در خدمت تولیدات حیوانی با بالاترین استانداردها هستند که برجسته ترین این فناوری های مدرن عبارتند از:

فناوری های نظارت از راه دور

از طریق این تکنیک‌ها، تمام شاخص‌های خطر و ایمنی برای حیوان به موقع و بدون تماس مستقیم اندازه‌گیری می‌شوند، این امر ایمنی را برای مراقبین و همچنین برای حیوانات به دست می‌آورد که سلامت و رفاه بیشتر برای حیوانات و در نتیجه حیوان را تضمین می‌کند. محصول از کیفیت بالایی برخوردار است

از طریق این تکنیک ها می توان دمای حیوان و چندین بیماری و همچنین حاملگی و حرکت دم که نشان دهنده ورود به زایمان است را تشخیص داد.

دستگاه شیردوشی اتوماتیک لبنیات

این کار یکی از کارهایی است که زمان و نیروی انسانی زیادی را مصرف می کند، این ماشین ها با اجازه دادن به حیوانات در محل تعیین شده که به راحتی دوشیده می شوند و شیر در محل تعیین شده جمع آوری می شود، این کار را تسهیل می کنند.

برخی از این دستگاه ها دارای سنسورهایی هستند که کیفیت شیر ​​را بررسی کرده و از عاری بودن آن از برخی بیماری ها اطمینان حاصل می کنند.این دستگاه ها برای حیوانات نیز بسیار مهم هستند، زیرا حیوانات تا زمان دوشش نیازی به حمل مقدار زیادی شیر ندارند، اما ماشین ها را می توان برای هر مقدار، مهم نیست که چقدر کوچک، در هر زمان استفاده کرد.

سیستم های تغذیه خودکار

این سیستم های تغذیه خودکار برای تعیین مقادیر و انواع خوراک مناسب برای هر نوع حیوان با توجه به مشخصات فیزیکی، سلامت عمومی و ایمنی از بیماری ها استفاده می شود.

سیستم های نظافت خودکار

این ماشین‌ها به‌طور مداوم زباله‌ها و رواناب‌ها را از مراتع حیوانات خارج می‌کنند و به این ترتیب خطر ابتلا به بیماری و عفونت برای دام‌ها و دام‌دارانی که در مزارع دام کار می‌کنند نیز کاهش می‌یابد و در نتیجه تولید حیوانی بهتری را از نظر کمی و کیفی تضمین می‌کند.

مزایای فناوری های جدید در فرآیند تولید دام

فناوری های نوین در زمینه تولید دام فواید و ویژگی های بسیاری را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش هزینه تولید و بازگشت نحوه مراقبت، تغذیه و درمان حیوانات.
 • افزایش بهره وری مراقبت از دام در همه ابعاد پزشکی، رفاهی و معیشتی.
 • بهبود شرایط کار برای کسانی که در این زمینه کار می کنند، اعم از کشاورزان و مراقبان حیوانات، به طور مستقیم و غیر مستقیم.
 • تسهیل در ارائه به موقع داده های مهم تولید برای اصلاح مشکلات و توانایی مستمر برای بالا بردن سطح کار و تولید از طریق تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده.
 • با افزایش کمی و کیفی تولید با بالا بردن کیفیت تولید، سود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

تولید حیوانی چیست؟

تولید حیوانی به معنای تولید و فرآوری گوشت و فرآورده های لبنی و همچنین پشم، چرم و آنچه که می توان از دام تولید کرد با استفاده از تکنیک ها و روش های استانداردهای خاص برای تولید با کیفیت بالا است.

این صنعت سالانه چند میلیارد دلاری دارد و تقریباً 13 درصد انرژی و 28 درصد پروتئین مورد استفاده در رژیم های غذایی در سراسر جهان را تأمین می کند. 

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -