المواضيع

مزایای کامپیوتر

مزایای کامپیوتر

  مزایای کامپیوتر در آموزش

  کامپیوتر در آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است و از مهمترین مزایای کامپیوتر در زمینه آموزش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد راحتی برای دانش‌آموزان، چه در حل مشکلات مدرسه، چه در جستجوی اطلاعات آنلاین و چه در برقراری ارتباط با یکدیگر یا با معلمان خود از طریق ایمیل، برای مشارکت در تبادل اطلاعات و دانش.
  • بهبود عملکرد دانش آموزان در نتیجه فراهم کردن امکانات رفاهی برای آنها که باعث می شود از روند آموزشی لذت ببرند و احساس نکنند که بار سنگینی بر دوش آنهاست. اطلاعات مورد نیاز در هر زمان بدون محدودیت.
  • امکان دسترسی دانش آموزان به اطلاعات و تحقیق سریع در هر زمان و از هر مکان. کتابخانه دیگر تنها وسیله به دست آوردن اطلاعات نیست.اینترنت همچنین مثال ها، راه حل های بسیاری برای مشکلات و راه های کمکی را ارائه می دهد که دانش آموزان برای برتری به آنها نیاز دارند.
  • تسهیل دسترسی دانش آموزان به اطلاعات مورد نیاز در مورد تاریخ و زمان درس، علاوه بر سهولت در برنامه ریزی منظم قرار ملاقات ها، همچنین با عکاسی از آنها و ارسال آنها از طریق رایانه برای معلمان، کار ارسال تکالیف را آسان می کند.
  • تسهیل در جستجوی بهترین دانشگاه هایی که دانشجو پس از اتمام مدرسه تصمیم به عضویت در آنها می کند، آشنایی با شرایط پذیرش، نحوه ثبت نام، مراحل پرداخت، شرایط اخذ ویزا و ارتباط با مدیریت دانشگاه.
  • ارائه برنامه‌هایی که دانش‌آموزان را با مشکلات تخیلی در برخی از رشته‌های آموزشی مانند ریاضیات کافی می‌سازد که مفاهیم ریاضی را واقعی‌تر و درک آن آسان‌تر می‌کند.

   

  مزایای کامپیوتر در پزشکی

  کامپیوتر خدمات زیادی در زمینه بهداشت و درمان ارائه کرده است که در ادامه به توضیح مختصری از مزایای کامپیوتر در حوزه پزشکی می پردازیم.

  • کامپیوتر در حین معاینه بیماران برای ثبت و نوشتن یادداشت‌ها و سپس تجویز درمان‌های صحیح بر اساس این داده‌ها استفاده می‌شود که از بروز خطاهای پزشکی رایج که معمولاً ناشی از مشکل خواندن دست‌خط است، کاهش می‌یابد.
  • تصویربرداری از بیماران برای تشخیص علل بیماری آنها مانند توموگرافی کامپیوتری، سونوگرافی، تصویربرداری تشدید مغناطیسی و آزمایش خون، سپس نگهداری این تصاویر در پرونده بیمار برای استفاده در مراحل بعدی درمان و حتی نشان دادن آنها به خود بیمار. وضعیت سلامتی او را با او در میان بگذارید.
  • نظارت بر بیماران از طریق مانیتورهای فشار خون، مانیتورهای ضربان قلب و بسیاری دیگر از دستگاه‌های مجهز به حسگرهای هشدار که اعلان‌هایی را برای پرستاران ارسال می‌کنند تا به نجات جان بیماران کمک کنند.
  • تکمیل موجودی دارو در انبارها و فروشگاه ها علاوه بر تسهیل ردیابی مقادیر دارو و آگاهی از اینکه کدام دارو در شرف تمام شدن است و چه مقدار باید خریداری شود و همچنین ذخیره تاریخ انقضای داروها برای خروج آسان تر می شود. آنها را به صورت سیستماتیک در صورتی که دوره آنها در انبارها منقضی شود.

  مزایای کامپیوتر در کشاورزی

  کامپیوتر تحولات شگرفی در حوزه کشاورزی ایجاد کرده است که انقلابی در حوزه کشاورزی ایجاد کرده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جایگزینی تلاش و نیروی انسانی در ماشین‌های سنتی کشاورزی و تجهیزات کشاورزی با ماشین‌های فن‌آوری مدرن متصل به کامپیوتر و برنامه‌ریزی شده برای کار بر اساس یک سیستم خاص.
  • این برنامه برنامه هایی را ارائه می دهد که شرایط آب و هوایی و آنچه برای فعالیت های کشاورزی مناسب است را پیش بینی می کند، علاوه بر این برنامه ها تولید کشاورزی را تخمین می زند.
  • نگهداری سوابق اطلاعات مربوط به هزینه های تولید، حمل و نقل و عملیات کشاورزی به منظور محاسبه سود و زیان.
  • تسهیل ارتباط کشاورزان با یکدیگر و ارتباط با کارشناسان کشاورزی برای تبادل دانش و تجربیات و کسب اطلاعات جدید برای بهبود تولید و کسب سود.
  • دسترسی به سیستم های اطلاعات جغرافیایی ( GIS) .) که زمین های کشاورزی را از نظر شرایط خاک، شیب و شرایط زهکشی، pH خاک و شرایط آب و هوایی که بر کیفیت محصولات تأثیر می گذارد، ارزیابی می کند تا نحوه استفاده صحیح از کودها را بداند.
  • کنترل موتور و عملکردهای قدرت موجود در ماشین‌های کشاورزی مدرن که به کار انسان بر روی آن‌ها بستگی ندارد، بلکه به فناوری برای کار با آنها بستگی دارد.

   

  مزایای کامپیوتر در صنعت

  بخش صنعتی از رایانه ها استفاده های گسترده ای دارد و از مهمترین مزایای رایانه در صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ردیابی موجودی انبار و انبار و مستندسازی کلیه داده ها در جداول و پایگاه های داده در رایانه به منظور سهولت دسترسی به آن.
  • صدور و چاپ فیش حقوقی، واریز چک، محاسبه حقوق و تنظیم درخواست افزایش حقوق منظم و پاداش های نامنظم.
  • طراحی وب سایت برای شرکت و اصلاح آسان آن و انجام تعمیرات و به روز رسانی در وب سایت شرکت که برای تبلیغات و بازاریابی محصولات استفاده می شود.
  • مستندسازی بانک اطلاعاتی اختصاصی مشتریان و درخواست های آنها و ثبت تاریخ معاملات آنها با شرکت برای استفاده بعدی و شناسایی مشتریان دائمی.
  • ربات های کنترل کننده مورد استفاده در عملیات تولیدی که عملکردهای مکانیکی پیچیده ای را انجام می دهند.این ربات ها ماشین هایی هستند که به کامپیوترهایی متصل هستند که برای انجام چندین کار برنامه ریزی شده اند.

  مزایای کامپیوتر در دنیای تجارت

  در مورد دنیای تجارت، مهمترین مزایای رایانه در محل کار به شرح زیر است:

  • تسهیل تکمیل بسیاری از کارها به طور همزمان، زیرا به برنامه های متعدد اجازه می دهد تا با هم باز شوند، مانند پاره کردن یک سی دی، ایجاد یک ویدیوی تعاملی، باز کردن تصاویر، پخش موسیقی، چاپ کاغذ و فکس همه با هم.
  • کاهش هزینه های لوازم التحریر و تجهیزات اداری و انجام کارها با کارایی بیشتر و سریعتر به عنوان مثال مکاتبه از طریق ایمیل باعث صرفه جویی زیادی در زمان و کاغذ می شود و اطمینان حاصل می کند که پیام مانند پیام های کاغذی می رسد و گم نمی شود.
  • سهولت ارتباط صاحبان مشاغل با یکدیگر از طریق اینترنت، به منظور تعامل با یکدیگر و بهره مندی از تخصص و اطلاعات منتشر شده در بازارهای سود، علاوه بر استفاده از برنامه های خاص کسب و کار مانند برنامه های مسئول سازماندهی، تأیید و یادآوری رویدادها و قرار ملاقات ها

   

  نتیجه

  کامپیوتر برای اولین بار در سال 1833 بعد از میلاد ظاهر شد  و سپس جهان به روش های مختلف از آن استفاده کرد.هر فردی از کامپیوتر استفاده می کرد و آن را به روشی که ترجیح می داد و در زمینه کاری خود توسعه می داد. زمینه های استفاده از کامپیوتر بر اساس متفاوت بود. کسانی که در حوزه پزشکی کار می کنند، تکنیک های مرتبط با پزشکی را برای تقویت و پیشرفت این رشته و ایجاد انقلابی جهانی در پزشکی ایجاد کردند. کامپیوتر به بخش جدایی ناپذیری از کشاورزی، صنعت و دنیای مالی و تجارت تبدیل شده است.

  تعليقات
  ليست هناك تعليقات
  إرسال تعليق   وضع القراءة :
   حجم الخط
   +
   16
   -
   تباعد السطور
   +
   2
   -