المواضيع

هک چیست؟

اصطلاح هک یا نفوذ از لحاظ تاریخی به هوش و تفکر قیاسی اشاره دارد و تنها با سیستم های کامپیوتری و اینترنت مرتبط نبوده است.در دنیای رایانه ها یا رایانه ها و شبکه های اینترنتی، دزدی دریایی به هرگونه تلاش فنی تلقی می شود که توسط شخص برای دستکاری و کنترل انجام شود. عملکرد عادی شبکه یا سیستم دستگاه و در نتیجه هکر یا هکر مسئول فرآیند هک و دستکاری گردش کار دستگاه ها و شبکه ها است. حملات و حملات الکترونیکی به وب سایت ها، برنامه ها و غیره با دزدی دریایی و دزدان دریایی مرتبط است. خاستگاه دزدی دریایی به شکل کنونی آن به دهه 1960 برمی گردد، زمانی که مهندسان مؤسسه فناوری ماساچوست برای اولین بار تصمیم گرفتند ... زمانی که  اصطلاح دزدی دریایی و مفاهیم آن رایج شد، سپس کار بر روی این مفاهیم آغاز شد. در آن زمان و مهندسان در آن زمان دزدی دریایی را به عنوان یک آزمایش علمی و فنی انجام دادند که هیچ آسیبی نداشت.

 

روش های استفاده شده توسط هکرها

دزدان دریایی یا نفوذی ها برای دسترسی به رایانه ها به چندین منبع وابسته هستند، اما منبع اصلی و اساسی که هکرها به آن تکیه می کنند، کدهای برنامه ریزی شده رایانه است، زیرا اکثریت قریب به اتفاق دزدان دریایی اینترنتی به این کدها متکی هستند که به راحتی در اینترنت به دست می آیند. تعداد کمی از هکرها هستند که کدهای خود را می نویسند، همچنین تعداد زیادی برنامه مخرب وجود دارد که به هکرها کمک می کند تا به دستگاه ها و شبکه ها نفوذ کنند. دزدان دریایی به چند دلیل از این برنامه ها استفاده می کنند:

 • امکان ضبط کلیک های صفحه کلید انجام شده توسط قربانی .
 • سرقت رمزهای عبور قربانی
 • حفره ها را پیدا کنید و از طریق آنها نفوذ کنید .

 

هک اخلاقی

هک اخلاقی یا Ethical Hacking یک عملیات هک است که توسط هکرها و کارشناسان ماهر رایانه به منظور شناسایی و تصحیح نقاط ضعف سیستم مورد حفاظت انجام می شود.دنیای دزدی دریایی الکترونیکی به دو بخش تقسیم می شود: اولی هکرهای فاسد با نام مستعار کلاه سیاه و بخش دوم هکرهای اخلاقی با نام مستعار کلاه سفید هستند.وجود کلاه سفید یا هک اخلاقی در دنیای اینترنت بسیار حائز اهمیت است چرا که اینترنت انباری از اینترنت محسوب می شود. حجم بی شماری از اطلاعات خصوصی و محرمانه و در نتیجه حضور با این حجم عظیم اطلاعات باید به روز رسانی مستمر سیستم و توسعه مداوم سیستم های حفاظتی صورت گیرد و در اینجا نقش هک اخلاقی نهفته است تا جلوگیری از دسترسی هکرهای فاسد به اطلاعات و داده های خصوصی

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -