المواضيع

انواع چند رسانه ای

انواع چند رسانه ای

  متن

   محتوای متنی یکی از رایج‌ترین و گسترده‌ترین رسانه‌ها به شمار می‌رود، زیرا متن اولین وسیله ارتباطی بین مردم است و در گذشته به شکل مکاتبات بین کشورها و یا حفظ تحقیقات و ابیات شعر به کار می‌رفت که با ظهور فکس و چاپگر. به عنوان مثال، برای افرادی که می خواهند برای یک شغل خاص مانند نوشتن یک CV درخواست دهند، مهم است .) که از طریق آن مهارت هایی را که دارید توضیح می دهید و همچنین می توانید تصویر را با آن ترکیب کنید.

  فایل های صوتی

  فایل‌های صوتی حجم کمی دارند و به راحتی می‌توان آنها را از طریق وب یا از طریق برنامه‌های تلفن همراه منتقل کرد. فایل‌های صوتی پیوندی قوی بین متن و تصویر هستند . آنها به عنوان پس‌زمینه تصویر یا پس‌زمینه صوتی برای ویدیو عمل می‌کنند و در چندین پسوند مانند MP3 ارائه می‌شوند. .و WMA.

  تصاویر

  تصاویر یکی از عناصر اساسی رسانه و یکی از قدیمی ترین آنهاست.نمیتوان فراموش کرد که اهالی غار حیوانات و شیوه های زندگی را بر روی دیواره غارها می کشیدند.با پیشرفت تکنولوژی، تصویر به توسعه خود ادامه داد تا اینکه به زمان کنونی ما و ظهور تصاویر دیجیتالی که با متون ترکیب شده، چاپ شده و در مجلات، روزنامه ها و کتاب ها نمایش داده می شوند، رسید.

  تصاویر برای تصویرسازی در کتاب های درسی اهمیت ویژه ای دارند و بسیاری از آنها فرمت هایی مانند jpeg دارندو PNG، که تصویری واضح با حجم کم می دهد.

  ویدیو

  ویدئو یک نوع متداول چندرسانه ای است و به گروهی از تصاویر متحرک گفته می شود که با فایل های صوتی به سرعت در کنار یکدیگر نمایش داده می شوند تا کلیپ تصویری را تشکیل دهند و اندازه آن بزرگ یا کوچک است و این بستگی به زمان فیلم دارد. چند ثانیه و وضوح تصویر

  ویدئو فرمت های زیادی مانند WMV داردو MPEGو AVIو FLASH و MP4اغلب برای پخش این فرمت ها به پخش کننده های خاصی نیاز دارید.

  انیمیشن

  انیمیشنی است که توسط کامپیوتر ساخته شده است که می تواند دو بعدی یا سه بعدی باشد همچنین انیمیشن می تواند یک نقاشی دستی بر روی صفحات شفاف سلولوئید باشد تا با افزودن فایل های صوتی مناسب به صورت فیلم به تصویر کشیده شود.

  انیمیشن پس از اینکه به عنوان سبکی ویژه برای برنامه های کودک مانند کارتون پذیرفته شد شهرت زیادی به دست آورد و با پیشرفت کارتون تبدیل به فیلم انیمیشنی برای بزرگسالان و کودکان شد و فایل های GIF در نظر گرفته می شود.به دلیل گسترش آن در بسترهای ارتباطی و برنامه های چت در اینترنت، گسترده ترین و کمترین اندازه است.

  تعليقات
  ليست هناك تعليقات
  إرسال تعليق   وضع القراءة :
   حجم الخط
   +
   16
   -
   تباعد السطور
   +
   2
   -