المواضيع

سئو چیست ؟

سئو چیست؟

به سئو معروف است) یک سیستم بهینه سازی موتورهای جستجو است که نتایج جستجو با کیفیت بالا ظاهر می شود و سیستم سئو به بازاریابی وب سایت و جذب بازدیدکنندگان زیادی بدون تلاش کمک می کند. از آنجایی که این واسطه است که آنچه را که بازدیدکننده جستجو می کند با صفحات وب پیوند می دهد، کاربر اینترنت اغلب ترجیح می دهد روی نتایجی که در صفحه اول اینترنت برای او ظاهر می شود کلیک کند.

کاربردها و اهمیت سئو)

سئو به دلیل اهمیت زیادی که در اینترنت دارد معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و مهمترین دلایل استفاده از سئو به شرح زیر است:

 • ظاهر و چیدمان

سئو باعث افزایش دید وب سایت در نتایج جستجو می شود و رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد، بنابراین در صفحه اول برای بازدید کننده ظاهر می شود و او نیز روی آن کلیک می کند. که باعث افزایش تعداد بازدید از صفحه وب یا سایت می شود.

 • ترافیک وب

سئو فرآیند بازاریابی صفحات وب را با افزایش تعداد بازدیدها تسهیل می کند. بنابراین فرصت های فروش مورد انتظار افزایش می یابد.

 • اعتماد کاربر

کاربران اینترنت تمایل دارند با کلیک بر روی سایت هایی که در بالای نتایج جستجو هستند، توصیه های موتور جستجو را دنبال کنند. این به نوبه خود باعث افزایش اعتماد بازدیدکننده به محصول یا خدمات ارائه شده از طریق وب سایت به عنوان قابل اعتماد می شود.

 • تجربه ی کاربر

مفهوم تجربه کاربر یا تجربه مشتری بر نحوه طراحی وب سایت و تعامل مشتری با وب سایت از طریق رتبه بندی و نظرات مثبت متمرکز است. SEO به انتقال اطلاعات مورد نیاز کاربر از وب سایت و بهبود طراحی آن کمک می کند. به طوری که اگر کاربر اطلاعات مورد نظر خود را پیدا نکرد، رتبه سایت در نتایج جستجو کاهش پیدا نکند.

 • رشد

سئو باعث افزایش دیده شدن سایت با رتبه بالا در موتور جستجو می شود. که باعث افزایش رشد برند یا خدمات ارائه شده از طریق سایت می شود و حتی امکان اشتراک گذاری محصول از طریق سایت های شبکه اجتماعی برای کاربر وجود دارد . این باعث افزایش نرخ فروش محصول می شود.

انواع سئو)

سئو به چند نوع تقسیم می شود که به بهبود ظاهر وب سایت در صفحات اول موتورهای جستجو کمک می کند.

سئو در سایت

این نوع مربوط به بهبود موتور جستجو در خود صفحه وب و ارتقای ساختار اولیه محتوا بهتر از سایر صفحات در دسترس کاربر با انتخاب عناوین چشم نواز، کلمات کلیدی خاص و غیر تکراری، قالب بندی صفحه است. که زیبایی محتوا برجسته می شود و طراحی آن به گونه ای بهبود می یابد که برای خواننده آسان باشد.

سئوی خارج از سایت

این نوع در ساخت لینک هایی که به ارتقای وب سایت از طریق اینترنت کمک می کند تخصص دارد و می توان از سایت های شبکه اجتماعی استفاده کرد. برای افزایش تعداد بازدید و رسیدن به نتایج مثبت در مدت زمان کوتاه می توان لینک وب سایت را در سایت های دیگر نیز قرار داد. برای کمک به فرآیند بازاریابی سایت و جذب بازدیدکنندگان با کلیک بر روی لینک.

سئو فنی

سئوی فنی یکی از زیرشاخه‌های سئو در سایت است. سئوی فنی به طور خاص به عوامل فنی مربوط می‌شود که موتورهای جستجو را قادر می‌سازد به سایت دسترسی داشته باشند و صفحه را متناسب با دستگاه تلفن همراه و دستگاه دسکتاپ طراحی کنند. سرعت بارگذاری صفحه نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. نقش در رتبه بندی الگوریتم های سایت در موتور جستجو. بازدیدکنندگان ممکن است به دلیل بارگذاری کند صفحه از بین بروند.

سئوی محلی

سئوی محلی در مورد رتبه سایت در نتایج جستجوی محلی است. سایت این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا به یک سرویس نزدیک خود دسترسی داشته باشد و سایت باید برای افزایش رتبه خود در نتایج جستجوی محلی بهینه شود. با ذکر موقعیت جغرافیایی، شرح خدمات ارائه شده و محصولات موجود و شماره تماس با ذکر آدرس دقیق؛ که به توسعه محتوا و برآورده کردن خواسته های کاربران موتورهای جستجو کمک می کند.

سئو فروشگاه App

اپلیکیشن ها یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن بازده مالی خوب هستند و بهینه سازی موتور جستجوی فروشگاه اپلیکیشن با عنوان و نماد اپلیکیشن آغاز می شود. آنها اولین چیزی هستند که توجه کاربر را به خود جلب می کنند، علاوه بر آن لزوم بهبود محتوای سایت با انتخاب کلمات کلیدی نیز ضروری است. برای اطمینان از قابل مشاهده بودن اپلیکیشن برای گروه های هدف، وجود تصاویر با کیفیت بالا احتمال دانلود اپلیکیشن را توسط کاربران افزایش می دهد.

سئوی یوتیوب

یوتیوب یکی از محبوب ترین موتورهای جستجو محسوب می شود و قرار گرفتن در بالای نتایج جستجوی آن، تعداد بازدیدها را افزایش می دهد. بنابراین درآمد مالی افزایش می یابد.با توجه به عنوان و توضیحات ویدیو باید محتوای ویدیویی در یوتیوب را بهبود بخشید. کلمات کلیدی مرتبط با ویدیوی مورد علاقه کاربر را نشان می دهد تا رتبه های اول یوتیوب را به خود اختصاص دهد.

مزایا و معایب سئو)

سئو مزایای زیادی دارد و در استفاده از آن جنبه های منفی نیز دارد و جدول زیر این موضوع را نشان می دهد:

مزایای استفاده از سئو

معایب استفاده از سئو

رایگان و ارزان است

هدف رقبا؛ زیرا موثر است و سایت از طریق آن رتبه اول را کسب می کند

به بازاریابی صفحات وب کمک می کند

رتبه یک سایت دائما در حال تغییر است

طراحی آن با دستگاه تلفن همراه سازگار است. زیرا پاسخ او سریع است

گاهی اوقات نیاز به سرمایه گذاری مالی برای بالا بودن سایت دارد

محتوا را به گونه ای تقویت می کند که با صفحات دیگر رقابت کند

مدت زمان زیادی طول می کشد تا به نتیجه برسید

به افزایش اعتماد کاربران به سایت کمک می کند

به دست آوردن نتایج موثر از طریق آن تضمین نمی شود

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -