المواضيع

فایروال چیست؟

فایروال چیست؟

فایروال را می توان به عنوان برنامه یا وسیله ای تعریف کرد  که رایانه را در هنگام اتصال به اینترنت از خطرات محافظت می کند، زیرا فایروال تمام اطلاعات و داده های دریافتی از اینترنت یا هر شبکه دیگری را بررسی می کند.

فرآیند اسکن و حفاظت با اجازه دادن به داده‌ها و اطلاعات برای عبور و ورود به رایانه در صورت سازگاری با تنظیمات فایروال، یا حذف و حذف آنها در صورتی که برنامه‌های مخرب مانند ویروس‌ها و جاسوس‌افزارها هستند، انجام می‌شود . با تنظیمات فایروال سازگار نیست، می توان آن را در نظر گرفت فایروال مرزی بین کامپیوتر و اینترنت است و شبیه به پست های بازرسی یا پست های مرزی است که همه کسانی که وارد کشور می شوند را نمایش می دهد.

اهمیت فایروال چیست؟

اهمیت فایروال در رایانه را می توان در چند نکته اصلی خلاصه کرد که به شرح زیر است:

 • فایروال از رایانه در برابر دسترسی غیرمجاز دیگران محافظت می کند که به معنای هک کردن دستگاه است که آن را در معرض سرقت اطلاعات و داده های مهم یا اختلال در عملکرد دستگاه قرار می دهد.
 • فایروال‌ها از رایانه‌های متصل به اینترنت در برابر بازی‌های ویدیویی که از راه دور انجام می‌شوند محافظت می‌کنند. بازی‌های ویدیویی آنلاین یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شوند، اما یک خطر امنیتی بالقوه هستند، زیرا بسیاری از برنامه‌های مخرب پخش می‌شوند که عمدتاً طرفداران را هدف قرار می‌دهند. فایروال برای جلوگیری از هرگونه تلاش برای نفوذ به سیستم رایانه از این سایت ها کار می کند.
 • فایروال معمولاً از کاربران در برابر هرگونه محتوای نامناسب یا غیراخلاقی محافظت می کند، زیرا هکرها معمولاً این سایت ها را با انتشار نرم افزارهای مخرب هدف قرار می دهند، زیرا فایروال می تواند سایت های ناامن را شناسایی کند، آنها را مسدود کند و از دسترسی به آنها جلوگیری کند.
 • استفاده از فایروال باعث صرفه جویی در هزینه های بالقوه تعمیر و نگهداری کامپیوتر می شود که ممکن است کاربر به دلیل هک شدن دستگاهش به آن نیاز داشته باشد.
 • استفاده از فایروال از نشت اطلاعات کاربران رایانه جلوگیری می کند.نشت اطلاعات یکی از بزرگترین خطرات استفاده از اینترنت است، زیرا حساب های بانکی یا دسترسی به ایمیل ممکن است به سرقت برود. فایروال می تواند هرگونه تلاش برای دسترسی ناامن را شناسایی و آنها را مسدود کند. بلافاصله. مستقیما.

انواع فایروال چیست؟

چندین نوع اصلی فایروال وجود دارد که عملکرد هر کدام از آنها به شرح زیر است:

 • بسته ها - فیلتر کردن فایروال ها)
 • دروازه های سطح مدار)
 • بازرسی فایروال ها)
 • دروازه های سطح برنامه)
تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -