المواضيع

چرا امنیت سایبری مهم است؟

چرا امنیت سایبری مهم است؟

امنیت سایبری به فرآیند محافظت از سیستم‌ها، شبکه‌ها، رایانه‌ها و برنامه‌های موجود در آنها در برابر انواع حملات دیجیتالی و الکترونیکی و جلوگیری از دسترسی به داده‌ها گفته  می‌شود  . در موارد زیر نهفته است:

محافظت از اطلاعات حساس در برابر سرقت

امنیت سایبری از تمام اطلاعات و داده های حساس از سرقت محافظت می کند، از جمله اطلاعات شخصی، اطلاعات دولتی، اطلاعات مالکیت معنوی، اطلاعات بهداشتی محافظت شده (PHI) و اطلاعات قابل شناسایی شخصی (PII).

امنیت سایبری به دفع حملات سرقت با استفاده از برنامه‌های دفاعی الکترونیکی، جلوگیری از امکان استفاده غیرمجاز از اطلاعات و ایجاد آسیب و جلوگیری از تلاش‌های باج‌گیری که به فرد آسیب می‌رساند کمک می‌کند، همچنین با حفاظت از اطلاعات آن در مورد خدمات مالی، بیمارستان‌ها، سایر موارد بهداشتی، نهاد جامعه را حفظ می‌کند. موسسات مراقبتی و نیروگاه ها و دیگران.

مقابله با ویروس ها و بدافزارها

امنیت سایبری به محافظت از سازمان‌ها و شرکت‌ها در برابر حملات بدافزار با هدف کلاهبرداری، فیشینگ، و سرقت داده‌های شخصی و مالکیت معنوی کمک می‌کند، که باعث آسیب‌های قابل توجهی می‌شود که شرکت‌ها قادر به تعمیر آن نیستند، از جمله: باج‌افزار رمزگذاری شده مخرب.

امنیت سایبری از سیستم های رایانه ای در برابر ویروس هایی که به طور گسترده پخش می شوند و منجر به مشکلات بسیار جدی مانند از بین بردن فایل ها و داده های داخل آنها و آسیب رساندن به سیستم های رایانه ای می شود محافظت می کند و این منجر به آسیب های بزرگی برای مشاغل وابسته به این سیستم ها می شود.

دفاع از اطلاعات در برابر حملات نقض داده

امنیت سایبری به شرکت‌ها و مؤسسات کمک می‌کند تا از آنها در برابر حملات نقض داده محافظت کرده و از آنها دفاع کنند. مؤسسات و شرکت‌ها به دلیل استفاده از خدمات ابری و ذخیره اطلاعات شخصی و حساس خود، هدف آسانی برای مجرمان سایبری هستند. هدف حملات بسیاری از مجرمان سایبری پیچیده هستند.

کاهش جرایم سایبری

امنیت سایبری به کاهش فعالیت‌های جرایم سایبری کمک می‌کند، که در طول زمان به طور قابل توجهی و به سرعت افزایش می‌یابد به دلیل توسعه فناوری فوق‌العاده، که تعداد زیادی از دستگاه‌های متصل به شبکه جهانی را به هم متصل می‌کند، زیرا تعداد آنها ممکن است در سال 2021 پس از میلاد به حدود 21.1 میلیارد دستگاه برسد.

صرفه جویی در هزینه برای شرکت ها و موسسات

امنیت سایبری باعث صرفه جویی زیادی در شرکت ها و مؤسسات می شود، زیرا حملات به اطلاعات مالی، اطلاعات مالکیت معنوی، سوابق سلامت و داده های تجاری به شدت افزایش یافته است.میانگین هزینه مبارزه با این جرایم برای یک سازمان حدود 13 میلیون دلار است، بنابراین ترجیح داده می شود برای حفاظت از اطلاعات در برابر این جنایات و هزینه بالای آنها، مبلغ کمی را برای امنیت سایبری بپردازید.

وب سایت ها اعتبار پیدا می کنند

امنیت سایبری از پلتفرم های آنلاین مانند وب سایت ها در برابر خطرات حملات سایبری محافظت می کند که دسترسی به این سایت ها را دشوار می کند و این امر منجر به آسیب قابل توجهی به اعتبار آنها می شود بنابراین امنیت سایبری اعتبار دسترسی به این سایت ها را افزایش می دهد و مشتریان را در برابر این حملات محافظت می کند. هر مجرم سایبری . .

اهمیت امنیت سایبری برای بخش مالی

اهمیت امنیت سایبری در بخش مالی در موارد زیر است:

حفظ اعتبار بانک ها و شرکت ها

بانک هایی که از سیستم حفاظتی ایمن و قوی برخوردار نیستند در معرض تهدیدات زیادی قرار دارند که ممکن است به آنها و امنیت مشتریانشان آسیب برساند و منجر به عدم اعتماد بین آنها و مشتریانشان شود، بنابراین لازم است آنها از یک سیستم حفاظتی قوی برخوردار باشند. تیم امنیت سایبری برای محافظت از اطلاعات خود، علاوه بر راهنمایی مشتریان خود و اطلاع رسانی از روش های ایمن، از پول و داده های آنها در برابر هک محافظت می کند.

حفظ درجه بالایی از صداقت و اعتماد

استفاده از سیستم‌های حفاظت از امنیت سایبری توسط بانک‌ها و هر بخش مالی و نظارت مستمر امنیتی بر سیستم‌های آن‌ها، اعتماد مشتریان را نسبت به آن‌ها افزایش می‌دهد و تأثیر مثبتی بر شهرت آن‌ها دارد و در صورت نقض یا سرقت اطلاعات شخصی مشتریان، ۸۰ درصد از مشتریان از استفاده از آنها برای هر نوع تجارت در آینده اجتناب خواهند کرد.

همچنین به گفته مجله Security9، 85 درصد از این مشتریان تجربیات خود را به دیگران می گویند و این بر اعتبار بانک منعکس می شود و صداقت و اعتماد مشتریان به آن را کاهش می دهد.

اجتناب از مجازات برای عدم رعایت

بانک‌ها، مانند هر سازمان دیگری، باید به مجموعه‌ای از قوانین و قوانینی پایبند باشند که آنها را ملزم به استفاده از یک تیم امنیت سایبری قوی و ایمن، مقابله با تهدیداتی که در معرض آن‌ها قرار می‌دهند، و اطمینان از ایمنی داده‌های مشتریان خود، دارند. از آنجا که عدم رعایت این قوانین آنها را به جریمه عدم رعایت آنها ارجاع می دهد و بسیاری از بانک ها به عنوان جریمه عدم رعایت، میلیون ها جریمه برای عدم رعایت آنها پرداخت شده اند.

حفظ اطلاعات مشتری از هک و سرقت

امنیت سایبری خدمات بانکی مشتریان را حفظ می کند و از اطلاعات شخصی آنها در برابر تخلف محافظت می کند که ممکن است در معرض کلاهبرداری مجرمان سایبری قرار گیرد و ممکن است در بسیاری از موارد جرایم غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد. وجود امنیت سایبری

مشتری در صورت مفقود شدن اطلاعات خود برای جلوگیری از آسیب های احتمالی مجبور به پیگیری قانونی می شود و بانک ها باید با ابطال کارت ها و انجام کلیه تراکنش های پرداختی مشتری نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

قابل ذکر است که اگر اطلاعات شخصی مشتری به سرقت رفته یا نقض شود، به دلیل توزیع گسترده ای که از طریق فروش آن در بازار سیاه توسط مجرمان سایبری برای استفاده در طرح های هکری و غیره در معرض آن قرار می گیرد، هرگز بازیابی نمی شود. باید از سیستم های امنیتی توسط امنیت سایبری برای محافظت از آنها، شبکه های خود و محافظت از مشتریان خود استفاده کند.

جلوگیری از ضررهای مالی

بانک ها در معرض حملات نقض اطلاعات مشتریان قرار می گیرند که باعث می شود پول خود را از دست بدهند، زیرا بازیابی پول دشوار است و بهبودی از این مشکل ممکن است زمان زیادی را ببرد و این امر علاوه بر آسیب به اعتبار بانک ها منجر می شود. فشار بر مشتریان

بانک‌ها باید با کمک امنیت سایبری که طرحی را برای مدیریت ریسک‌های سایبری که شبکه‌های مالی بانک‌ها را تهدید می‌کنند و از وجوه مشتریان محافظت می‌کند، از داده‌های خود در برابر نفوذ و هک محافظت کنند.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -