المواضيع

انواع امنیت سایبری چیست؟

انواع امنیت سایبری چیست؟

انواع امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری  مجموعه ای از فرآیندهای مورد نیاز برای انجام اقدامات امنیتی مختلف است. این امر به منظور محافظت از شبکه ها و هر نوع داده شخصی که در اینترنت منتشر می شود در برابر هرگونه تهدید الکترونیکی است.  مهمترین انواع امنیت سایبری به شرح زیر است:

امنیت شبکه

امنیت شبکه: این نوع از هر نوع شبکه کامپیوتری در برابر هرگونه حمله داخلی یا خارجی به شبکه با استفاده از جدیدترین فناوری های مختلف برای جلوگیری از برنامه های خطرناک یا سرقت هر گونه داده دیگر  محافظت می کند .

شایان ذکر است که نوع امنیت شبکه در چندین پروتکل مختلف استفاده می شود. این برای جلوگیری از هرگونه حمله الکترونیکی است، زیرا فقط کاربران مجاز مجاز به دسترسی به شبکه امن هستند.

امنیت برنامه

امنیت اپلیکیشن  که در مرحله توسعه پروژه الکترونیکی به دنبال خنثی کردن هرگونه حمله به امنیت سایبری با استفاده از دستگاه ها و برنامه های متعدد است.

از طریق این نوع، شرکت ها یا موسسات می توانند مجموعه ای از داده های حساس را کشف کنند که باید تا حد زیادی از آنها محافظت شود.روش های مختلفی در رابطه با امنیت برنامه ها وجود دارد که عبارتند از:

 • نرم افزار آنتی ویروس
 • فایروال ها
 • فرآیند رمزگذاری؛ که از طریق برنامه های خاص انجام می شود.

امنیت ابری

امنیت ابری  ، زیرا اکثر سازمان ها در حال حاضر به سمت استفاده از هوش مصنوعی تمایل دارند. این برای بهبود کار خود، علاوه بر افزایش تجربه مشتری و اثربخشی تکمیل عملیات است.

حجم عظیم داده ها در سازمان ها، سختی نگهداری آن داده ها را به صورت فیزیکی افزایش می دهد و ممکن است این داده ها سازماندهی نشده باشند و یا از منابع ناشناخته باشند و به همین دلیل گروهی از شرکت ها برای حل این مشکل خدمات ارائه می دهند. شامل:

 • خدمات وب آمازون
 • خدمات مایکروسافت آژور
 • خدمات ابری گوگل

هر یک از آنها یک سیستم محاسبات ابری اختصاصی را به مشتریان خود ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد داده ها را با استفاده از یک برنامه امنیتی ابری ذخیره و نظارت کنند .

امنیت اینترنت اشیا

بر اساس گزارش Bain و ...

این دو گزارش بیان کردند که اندازه بازار امنیت اینترنت اشیا در طول سال 2021 به میزان 520 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و امنیت اینترنت اشیا از طریق شبکه امنیتی خود دستگاه های مهمی را در اختیار کاربر قرار می دهد. مانند سنسورها، چاپگرها و روترهای وای فای).

با ادغام سیستم با امنیت اینترنت اشیا، سازمان ها به تجزیه و تحلیل گسترده و سیستم های مختلف مجهز می شوند و در نتیجه مشکل تهدید امنیتی کاهش می یابد.

امنیت عملیاتی

هدف امنیت عملیاتی  مدیریت ریسک‌ها برای همه حوزه‌های امنیت سایبری داخلی است و اغلب توسط گروهی از افسران مدیریت ریسک استفاده می‌شود. این برای اطمینان از وجود یک طرح جایگزین در صورت قرار گرفتن یکی از داده های کاربر در معرض هرگونه حمله است.

امنیت عملیاتی همچنین شامل بیانیه‌ای است که توضیح می‌دهد چگونه کارکنان را از بهترین اقداماتی که باید انجام شوند آگاه کنند. به منظور حفظ امنیت اطلاعات شخصی و تجاری.

مزایای امنیت سایبری

امنیت سایبری مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر است:

 • توانایی محافظت از سیستم هایی که به اینترنت متصل می شوند، مانند؛ از سخت افزار، نرم افزار و داده های خود در برابر هر گونه تهدید سایبری که ممکن است در معرض آن قرار بگیرید محافظت کنید.
 • محافظت از افراد، شرکت ها یا مؤسسات در برابر دسترسی غیرمجاز به مراکز داده یا حتی سیستم های رایانه ای مختلف.
 • امکان ارائه استراتژی‌های امنیت سایبری سفارشی و پشتیبانی شده با ایجاد یک وضعیت امنیتی قوی در برابر هرگونه حمله جدی با هدف دسترسی، تغییر، حذف، تخریب یا اخاذی از سیستم‌ها و داده‌های حساس سازمان یا کاربر.
تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -