المواضيع

Dekorasyonda renk koordinasyon programları

 Dekorasyonda renk koordinasyon programları

Dekorasyonda renk koordinasyon programları

İç veya dış dekorasyon tasarımında renkleri koordine etmek için kullanılabilecek birçok program vardır ve aşağıdaki noktalar bu programların en önemlilerinden bazılarını açıklamaktadır: 


Yerimi Boya programı

Android, iPhone ve iPad cihazlarda kullanılabilen, sorunsuz ve kullanımı kolay bir uygulamadır.Çalışmak istediğiniz yerin fotoğrafını çekip istediğiniz rengi seçip isimlerin altına yerleştirebilirsiniz. Seçilen rengi, paylaşma özelliği ile kullanıcının ekranında istenilen yere yerleştirir.Başkasının fikrini almak isterseniz fotoğrafı sosyal medyada yayınlayın.


The Home Depot'tan ProjectColor

Canlı görüntü özelliği sayesinde kullanıcıya renk seçip, çalışmak istediği yerde deneme, arzu ettiği değişiklikle mekanda dolaşma olanağı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Aynı yerde tek renk, her duvar için farklı renkler seçerek kendi albümünüzden bir görsel indirebilir ve deneyebilirsiniz, program aynı zamanda en iyi renk uyumunu bulmanız için renk seçiciyi de sağlar.

 

Soğutucular yazılımı

Program, kullanıcının istediği renkleri veya gölgeleri değiştirmesine veya eklemesine olanak tanıyan ve ayrıca gölgeleri projesine uyacak şekilde değiştirmesine olanak tanıyan renk şemaları içerir.Uygulama ayrıca görüntüleri değiştirdikten sonra kaydedip göndermenize de olanak tanır. Program aynı zamanda renkleri ayırt etme özelliğini de sağlar. Renk körlüğü olan kişiler için ortak renkleri de gösterir.


Colordot programı

İstediği renkleri iyi bilenler için bir uygulama.İstediğiniz rengi seçtiğinizde program ekranı ikiye bölerek seçtiğiniz rengi ekrana getiriyor ve onun yanında da kullanmak isteyebileceğiniz renk grubu yer alıyor. Kullanıcının karşılaştırmak için yakın renkleri seçmesine olanak tanır.


Paletton programı

Daha önce Renk Şeması Tasarımcısı olarak biliniyordu ve temel olarak birbirine iyi uyum sağlayan renkleri koordine etmeye dayalı olarak çalışır. Kullanıcının temel renkten projesiyle başlar ve ardından program uyumlu renkler oluşturur. Mono olmak üzere beş yönteme dayanır. , Tamamlayıcı, Triad ve Tetrad.Ve Serbest stil.


COPASO programı

Temel olarak kullanıcının istediği renkleri seçerek, görseli yükleyerek veya CMYK veya HEX değerlerini girerek renk sistemi oluşturmasına olanak sağlayan program, aynı zamanda çalışmaları kaydetme özelliği de sunuyor. Çoklu görev yapmanıza yardımcı olacak notlar ekleme özelliğine ek olarak, yaptığınız veya yayınladığınız özellikler.


Muhteşem program

Bir görüntü kullanarak veya PNG, JPG veya GIF aracılığıyla bir renk paleti tasarlamanıza olanak tanıdığı için renk koordinasyonu alanındaki en büyük programlardan biridir.Ayrıca kademeli renk tasarımları isteyen kişiler için birden fazla seçenek sunar. ve seçtiğiniz renk paletini indirme olanağı sağlar.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -