المواضيع

 E-ticaret alanları

E-ticaret alanları

E-ticaret aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok alanda çalışır: 


muhasebe alanı

Elektronik ticaret alanında muhasebe, işlerini yüksek hassasiyet ve hızla tamamlayan kurum ve şirketler için önemli olduğundan, elektronik muhasebe, finansal tablolar ve muhasebe raporlarının hazırlanması gibi birçok görevi içermektedir.


iş yönetimi

E-iş yönetimi, iş operasyonları, satın alma ve satışların yönetim tarafından gerçekleştirilmesi nedeniyle teknoloji ve iletişime dayalı tüm ticari faaliyetlerde faaliyet gösterdiği işletme yönetiminin bir parçasıdır.


Bilgisayar bilimi alanı

E-ticaret, her türlü ekonomik faaliyetin bilgisayar bilimi ve internet aracılığıyla gerçekleştirilmesi süreci olup, makine, alet ve diğer malzemelerin internet üzerinden alınıp satılmasına dayanmaktadır.


Mühendislik alanı

E-ticaret web siteleri ve uygulamaları aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok teknolojiye dayanır: Web sitesi mühendisliği ve cep telefonu uygulamaları E-ticaret sayesinde mühendislik alanında çalışmak mümkündür.


Tüketici davranışı alanı

Müşterinin satın aldığı belirli mal, hizmet ve ürünlere ilişkin değerlendirmeler ve görüşler yoluyla tüketici davranışlarını belirlemek ve ölçmek, somut sonuçlara ve güvenilir bir gerçekliğe ulaşmak için çalışır.


İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan kaynakları bileşeni, e-ticaret siteleri için oldukça önemlidir ve bunların doğru ve gerekli şekilde yönetilmesi, insan bileşeninin doğru ve tam olarak yönetilebilmesi için kontrol edilmesiyle yapılır.


Pazarlama alanı

Özellikle dijital pazarlama ve reklam çağında olduğumuz için pazarlama ve reklam ekibi aracılığıyla yeni müşteri kazanımıdır, çünkü bu alan e-ticaret operasyonlarında çok önemlidir.


İstatistik alanı

E-ticaret sitelerinde istatistikçinin olması çok önemlidir, böylece gelecekteki müşterileri, kaç kişinin ne zaman orada olduğunu bilebilirsiniz.


Gazetecilik ve içerik yazarlığı

Müşterinin güvenle siteden alışveriş yapmasını sağlayan, sunulan ürünlerin kesin detaylarının yazılmasıdır, dolayısıyla ticari pazarda rekabet edebilmek için içerik yazımının son derece yaratıcı olması önemlidir.


E-ticaretin aşamaları

E-ticaret üç aşamadan geçer:

•  Hızlı başlamak ve büyümek: Bu adım çok önemlidir, çünkü işletme sahibinin, marka adını müşteriler arasında tespit etmek ve ürünlerini ilk aşamada yaygınlaştırmak, ürün ve hizmetlerin satışını artırmak, kârını artırmak için yüksek odaklanmaya ihtiyacı vardır. ve rakipler arasında işi büyütün.

•  Büyüme ve gelişmenin zirvesi: İş planına tekrar bakmak ve aynı zamanda üründeki kusurları arayıp düzeltmek için çalışmak ve ardından onu pazara geri döndürmek.

•  Yeniden Büyüme: Bu aşamada müşteriler, işletmenin yeniden büyümesine ve kârın artmasına yardımcı olan yeni ürünü görmekten heyecan duyarlar.


E-Ticaret

E-ticaret veya çevrimiçi ticaret, mal ve hizmetlerin internet üzerinden alınıp satılması ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için veri ve fonların aktarılması anlamına gelir.E-ticaret çoğunlukla fiziksel ve somut ürünlerin internet üzerinden satışı için kullanılır. aynı zamanda internet üzerinden gerçekleştirilen birçok ticari işlem türünü de tanımlayabilir.

E-ticaretin tarihi, ilk online satışın MS 11 Ağustos 1994 tarihinde bir kişinin perakende platformu olan NetMarket sitesi üzerinden arkadaşına CD satmasıyla başlamıştır. -ticaret, müşterilerin satın almasını kolaylaştırmak için geliştirildi.Ürünleri çevrimiçi olarak satın alın.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -