المواضيع

Facebook e-postanızı nasıl bulabilirsiniz?

Facebook e-postanızı nasıl bulabilirsiniz?

Kullanıcının Facebook e-postasını bulma adımları

Facebook e-postanızı nasıl bulabilirsiniz?

Facebook platformunda bir hesap oluşturmak için, kişinin hesabı ona bağlamak amacıyla bir e-posta kaydetmesi gerekir. E-posta, Facebook hesabına giriş yapmak için şifreyle birlikte kullanılan bir kimlik olarak kabul edilir. Facebook hesabına bağlanan e-posta aynı zamanda Facebook web sitesinden resmi mesajlar almak için de kullanılır ve Facebook hesabı oluşturmak için kullanılan e-postayı doğrulamak istiyorsanız, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi adımı takip edebilirsiniz: 

Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda 

Facebook hesabı oluşturmak için kullanılan e-posta adresini hatırlamıyorsanız ve kullanıcı adı gibi diğer tanımlama yöntemlerinden birini kullanarak hesaba giriş yapıyorsanız, kullanılan e-posta kimliğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: 

- Belirlenen alanlara doğru kullanıcı adı ve şifreyi yazın. 

- Giriş kutusuna tıklayın. 

- Ana sayfanın üst kısmında, sağ taraftaki kişisel hesap resmi simgesinin yanında, bazı dillerde ise sol taraftaki ok kutusuna tıklayın. 

- Ayarlar ve Gizlilik kutusuna tıklayın. 

- Ayarlar kutusuna tıklayın. Hesabın genel ayarlarıyla ilgili, İletişim kelimesinin yanında kullanılan e-postayı gösteren bir sayfa görünecektir. 

Facebook uygulamasını cep telefonunda kullanıyorsanız daha önce bahsettiğimiz adımların aynısını takip edebilirsiniz, bu durumda ok simgesi yerine sayfanın üst kısmındaki üç çizgi simgesine tıklayacaksınız. 

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi unuttuğunuzda 

Hesabı oluşturmak için kullanılan kullanıcı adını ve şifreyi unutursanız ve hesabı oluşturmak için kullanılan e-posta adresini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç yol vardır: 

* Şifre kurtarma: Bu, aşağıda açıkladığımız birkaç adımla gerçekleştirilir: 

   - Kullanıcı adı alanına kayıtlı e-posta yerine kullanıcı adını veya cep telefonu numarasını yazın. 

   - Giriş sayfasında Şifremi Unuttum seçeneğine tıklayın. 

   - Yeni erişim kodunu içeren bir kısa mesaj göndermek için cep telefonu numaranızı yazın. 

   - Kodu gönderdikten sonra hesaba girmesi için kendisine ayrılan kutuya konulur. 

   - Hesaba giriş yaptıktan sonra, kullanılan e-postayı ortaya çıkarmak için daha önce belirtilen adımları takip edebilirsiniz. 

* Başka bir hesap kullanma: Oluşturmak için kullanılan e-postayı öğrenmek istediğiniz hesabı görüntülemek için başka bir kişisel hesabı veya bir arkadaşınızın hesabını kullanmak mümkündür, ancak hesaptaki iletişim bilgileri hesaptaki kişiler tarafından görülemediği sürece bu adım takip edilemez. Aşağıda bu yöntemin adımlarına ilişkin bir açıklama bulunmaktadır:

   - Hesap sayfasına başka bir hesaptan erişin. 

   - (Hakkında) seçeneğine tıklayın. 

   - İletişim bilgileri seçeneğine tıklayın. 

   - Hesap ayarlarına göre e-posta herkese açıksa bu sayfada görünecektir. 

* E-posta tespit araçlarından birini kullanma: Bu adımı Arkadaşınızın Facebook E-postasını Bulma Adımları bölümünde detaylı olarak anlatacağız. 

Bilgisayar korsanlığı girişimlerinden ve kişisel verilere erişimden kaçınmak için şifreyi kurtarma yeteneği olduğunu iddia eden diğer sitelere başvurmaktan veya şifreyi kurtarmak için kişisel telefon dışında bir telefon numarası kullanmaktan kaçınmak gerektiği dikkat çekmektedir. 

(ID) aracılığıyla Facebook, (ID) olarak bilinen kullanıcı adı veya cep telefonu numarasını kullanarak giriş yapmanıza olanak tanır.Şifreyi unutmanız sonucu kapatılan hesabın ortaya çıkmasını sağlamak için kullanılabilecek diğer bir seçenek de Kullanılan e-posta, sitedeki yardım merkeziyle iletişime geçmek içindir ve yardım merkezi, hesaba tekrar erişime izin vermek ve e-postayı bilmek için kullanıcının kişisel kimliğini doğrulayan bazı belgeler talep edecektir.Aşağıda bu durumda izlenen adımların bir açıklaması bulunmaktadır. : 

   - Giriş sayfasının alt kısmındaki (Yardım) seçeneğine tıklayın. 

   - Seçeneğe tıklayın (Giriş yapmak için yardıma mı ihtiyacınız var?). 

   - Seçeneğe tıklayın (Kimlik kartınızı yükleyin). 

   - Dosya yükle seçeneğini tıklayın ve kişisel kimliğinizin net bir fotoğrafını seçin. 

Şirketten, yüklenen kimliğin kabul edilmesi veya reddedilmesi ve hesaba yeniden erişim sağlamak için gerekli adımlar hakkında bir e-posta alacaksınız, ancak kişisel kimliğin fotoğrafının veya hesapla ilgili herhangi bir bilginin gönderilmemesinin gerekliliğini vurgulamak önemlidir. güvenilmeyen herhangi bir tarafa hesap verin.


Bir arkadaşınızın Facebook e-postasını bulma adımları 

Bir arkadaşınızın Facebook e-postasını bulmanın aşağıdakiler dahil birkaç yolu vardır: 


Arkadaşın kişisel sayfasından 

Bu yöntem daha önce bahsettiğimiz Başka Hesap Kullan bölümünde bahsedilen yönteme tamamen benzemektedir ve bir arkadaşınızın ya da başka bir kişinin e-posta hesabını ortaya çıkarmak için de aynı adımlar izlenebilir.


 E-posta arama araçları ve web siteleri aracılığıyla 

Facebook'ta hesap oluşturmak için kullanılan e-postanın tespit edilmesine yardımcı olan bir grup araç ve arama sitesi bulunmaktadır. Mobil cihaza zararlı bağlantılar içerme olasılıkları nedeniyle bu araçları ve siteleri kullanırken dikkatli olmak gerektiğini belirtmekte fayda var. veya bilgisayar.Kullanılan siteler ve araçlar arasında şunlar yer almaktadır: 

   - Web sitesi (Swordfish): Bu web sitesi, arama için belirlenen kutuya hesap bağlantısını ve e-posta adresi de dahil olmak üzere hesap bilgilerini yerleştirerek, Facebook dahil bir grup farklı sitedeki hesapların e-postalarını keşfetmenize olanak tanır. posta görünecektir.

   - Uplead web sitesi: Bu web sitesi, hesap bağlantısını yalnızca sitenin ana sayfasındaki arama kutusuna yerleştirerek, birçok farklı sitedeki hesapların e-postalarını da tespit etme özelliğini sağlar. 

   - Diğer siteler: Daha önce bahsedilen sitelerde olduğu gibi hesapların e-postalarının açığa çıkarılması olanağını sağlayan diğer siteler arasında şunlar yer almaktadır:

Web sitesi (Kiralık). 

Web sitesi (SignalHire). 

Web sitesi (Keşfet). 

Web sitesi (Atomik E-posta Avcısı). 

Bir Facebook e-postasını tespit etmek için hesap bilgilerini araştırmak, Facebook'taki destek merkezine yazmak veya bir arkadaşınızın hesabı üzerinden yazmak gibi birkaç farklı yol vardır.Hesabı yerleştirip kullanılan e-postanın ortaya çıkarılmasına yardımcı olan bazı siteler de kullanılabilir. Bilgi hırsızlığı ve bilgisayar korsanlığı vakalarından kaçınmak için güvenilmeyen bağlantıları takip etmekten veya kişisel bilgilerinizi bilinmeyen bir kişiye veya güvenilmeyen bir bağlantı aracılığıyla vermekten kaçınmaya her zaman dikkatli olmalısınız.

تعليقات
ليست هناك تعليقات
إرسال تعليق  وضع القراءة :
  حجم الخط
  +
  16
  -
  تباعد السطور
  +
  2
  -